הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
אבטחה בגני ילדים PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י אדווה גרניט   
שני, 01 אפריל 2019 13:36

אין דבר שחשוב לנו יותר ממשפחתנו, ובעיקר ילדינו. אין ספק שהגנה על ילדינו מכל פגע היא בראש מעיינינו, וכי כשאנו שולחים את ילדינו למוסד חינוכי כל בוקר, אנו מצפים שיהיה מוגן בו ויחזור הביתה בריא ושלם. 

בני האדם, שלא כמו בעלי החיים, דואגים ומגינים על צאצאיהם מלידתם ועד בגרותם והרבה מעבר לכך. גם כאשר כבר נולדו להם ילדים משלהם אנו ממשיכים לנסות ולהגן עליהם מכל פגע וסכנה. לכן אין זה מפתיע שנושא בטחון הילדים במוסדות החינוך הוא נושא מרכזי ובמקום גבוה בסדרי עדיפויותיהם של הורים רבים. בארץ הדאגה בדרך כלל כפולה ומכופלת, בשל מצבים בטחוניים רגישים ואיומים רבים יותר מאשר במדינות אחרות. 

כשאנו שולחים את ילדינו לבתי הספר והגנים, אנו מצפים שנושא אבטחת מוסדות חינוך יהיה מוסדר ויתבצע על הצד הטוב ביותר, על ידי אנשי מקצוע שניתן לסמוך עליהם, בין אם מדובר במוסדות מדינה שמנוהלים על ידי משרד החינוך, ובין אם המדובר במוסדות כגון גנים וצהרונים פרטיים או מוסדות חינוכיים מסוגים אחרים.

אנו שומעים רבות בחדשות וקוראים בעיתונים על מקרים בהם ילדים עלולים להיות מאויימים גם כאשר הם נמצאים תחת חסותה של מסגרת חינוכית כלשהי בשל מצבים בטחוניים כלליים, סכסוכי גירושין מכוערים, מקרי פדופיליה, חטיפות ועוד.  

כדאי שכל הורי ישראל יהיו מודעים לזכויותיהם וזכויות ילדיהם להגנה על פי חוק אבטחת מוסדות חינוך משנת 1995. 

לכאורה החוק מצביעה על משטרת ישראל כאחראית הבלעדית על נושא אבטחת ילדים במוסדות חינוך של המדינה. למעשה, פרטי החוק קובעים כי כל מי שעוסק בפועל באבטחת מוסדות חינוך חייב לעמוד בסטנדרטים מקצועיים הגבוהים ביותר, להיות בעלי רישיון נשיאת נשק ולעבור השתלמויות וקורסי רענון מדי תקופה בנושאי אבטחה ושימוש בנשק.

מאבטחי מוסדות חינוך נדרשים למיומנויות נוספות. עליהם להבין כי הם אמונים על בטחונם של ילדים רכים בשנים, וכי תגובתם לכל אירוע שעלול להתרחש יכולה להשפיע על נפש הילדים שתחת חסותם. לשם כך עליהם לעבור הכשרה מיוחדת כדי שיוכלו לגלות רגישות ולנטרל איומים וסכנות לבטחונם של הילדים מבלי ליצור טראומה מוגברת שעלולה לפגוע בהם לאורך שנים ולהשפיע על עתידם. גם במקומות שאינם מוגדרים בחוק כמחוייבי הגנה, חלה אחריות על בעלי ומנהלי המקום לדאוג לבטחונם של השוהים בו. כמו כן, כמובן שבאחריותו של כל הורה לוודא שילדיו זוכים להגנה מספקת מכל צרה שלא תבוא בכל מקום בו הם נמצאים. 

כולנו צריכים לשתף פעולה כדי לוודא שילדי ישראל יחושו ויהיו אכן בטוחים ומוגנים בכל סיטואציה ובכל מקום. 

לפרטים נוספים – הסבר, ייעוץ בטחוני ו/או הצעות מחיר – מוזמנים לפנות אלינו בכל עת - חברת Araks שמירה ואבטחה. בימים אלו של רגישות בטחונית מוגברת אנו זמינים 24 שעות, פרוסים בגנים בכל הארץ באופן מתוגבר ונותנים מענה שמירה ואבטחה מקצועיים בגני ילדים בכל הארץ. 


 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com