הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
אבקות חלבון ושורפי שומן – מטרות ויעדים PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ASK4   
שני, 11 אפריל 2011 07:14

 

מהם שורפי שומן ואבקות חלבון, ולמי הם מיועדים? שורפי שומן ואבקות חלבון הינם תוספי מזון המיועדים לספורטאים רציניים, מתאמנים כבדים בחדרי כושר או אף מתאמנים מתחילים הרוצים לחטב את גופם ולמקסם את פעילותו ופעולת השרירים.

 

מהם אבקות חלבון? אבקות חלבון הן תוסף תזונתי, מוצר מעובד המכיל כמויות גבוהות של חלבון (בין 78%-94% חלבון ל 100 גרם) גוף האדם זקוק לחלבון באופן יומיומי, ללא חלבון הגוף לא יכול לבנות את עצמו ולשמור על בריאות הגוף. החלבון דרוש לבניית שרירים, שיער, עור וכל תא בגוף שלנו. ניתן לצרוך חלבונים דרך המזון- עוף, בשר, גבינה, ביצים וטונה הם מקור חלבוני חשוב. אולם ספורטאים רציניים ירצו "לתגבר" את צריכת החלבון שלהם מבלי לתגבר את צריכת הקלוריות והשומנים. אבקות חלבון דלות בשומנים ובקלוריות מיותרות והן מכילות את כל חומצות האמינו הדרושות לגוף כדי לבנות מסת שריר. אבקות חלבון יכולות להיות מיוצרות ממגוון מזונות- מי גבינה, סויה,ביצים, אורז ועוד.המוצר הנמכר והפופולארי ביותר מבין אבקות חלבון הוא אבקות חלבון מי גבינה. אבקות חלבון מי גבינה נספגים במהירות ופועלים מהר מרגע השתייה. אבקות חלבון מי גבינה מומלצים לספורטאים, ומומלץ לצרוך אותם בבוקר, עם הקימה ומיד לאחר האימון- כדי לאפשר בניית שריר טובה. אבקות חלבון אחרות, נספגות לאט יותר ויכולות להתאים לאנשים שלא מספיקים לאכול מסודר או לצרוך מספיק חלבון מהמזון שלהם. לכן חשוב להתייעץ ולוודא שאבקות החלבון שבחרתם מותאמות לכם.

 

שורפי שומן הינם עוד תוסף מזון המיועד בעיקר לספורטאים, אך גם לאנשים רגילים שרוצים להתאמן ולראות תוצאות מהר. שורפי שומן עובדים בכמה מנגנונים- הגברת יכולת הגוף לנצל שומן כמקור אנרגיה שרירי, אי ספיגה של שומן מהמזון או עיכוב ייצור השומן בגוף. שורפי שומן אינם גלולת פלא. הם מחייבים שמירה על תזונה נכונה ואימונים רבים וסדירים. אולם לקיחת שורפי שומן תביא לתוצאות טובות יותר ומהירות יותר.

לאדם הרוצה לחטב את גופו, להפחית את אחוזי השומן ולהגביר מסת שריר מומלץ לשלב שורפי שומן יחד עם אבקות חלבון, וכמובן לשלבם בתוכנית אימונים ותזונה מתאימה.

 

 


 
מאמרים נוספים :

» אבקת חלבון למקצוענים

אבקת חלבון - אבקות חלבון מבין מגוון תוספי התזונה המוצעים על ידי פרו-בודי תמצאו אבקת חלבונים, לרבות אבקת חלבון כשרה. אבקות חלבון יכולות להיות ממספר סוגים. ישנה אבקת חלבונים העשויה משילוב של כמה חלבונים, ישנה אבקת חלבונים העשויה מקזאין, אבקת חלבונים העשויה מאלבומין וכמובן...

» אבקת חלבון לספורטאים

הספורט הפך בשנים האחרונות לטרנד סוחף וכבר מזמן הוא מעבר לשמירה על הבריאות. בכל מקום אנו נתקלים ברוכבי אופניים, רצים, או אנשים שמתאמנים בסוגי ספורט שונים, חלקם סתם להנאתם אך רבים מאוד מתאמנים בשביל תחרויות שונות. כחלק מהאימונים בעיקר לקראת תחרות יש צורך לשמור גם על תזונה...
מאמרים - עמוד הבית ספורט דיאטה אבקות חלבון ושורפי שומן – מטרות ויעדים
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com