הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
אומרים ביי ביי לחלודה PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ניסן אשכנזי   
שני, 26 פברואר 2018 07:20

מתכת היא חומר נהדר אשר מצד אחד מציע את האפשרות לייצר ממנו צורות רבות, ומצד שני מאפשר להביא את החוזק הזה שמאפיינת במידה כה רבה את המתכת על סוגיה השונים. מלבד שורה של יתרונות שקיימים באופן פרטני אצל מתכת, יש גם חיסרון אחד בולט אשר יכול להתרחש במידה ולא יודעים להכיר אותו ולהכין את השטח אליו מבעוד מועד, וזו החלודה.

חלודה היא החיסרון הכי גדול של מתכת, כאשר בזמן שהיא מתפשטת על המתכת היא למעשה מאכלת אותה ומפוררת אותה עד שהיא מתפרק לגורמים. זה גם תהליך לא יפה מבחינה ויזואלית וגם לא נעים מבחינת פריט שכבר אינו שמיש. מה יכולים לעשות טרם פעולת צביעת מתכות שכבר יש עליהם סימני חלודה? קראו הלאה את הדברים החשובים הבאים.

 

איך מתמודדים עם חלודה

·         מיקום אחר - קודם יש להבין כי פריט אשר עשוי ממתכת ונמצא באזורים שבהם יש סיכוי גבוה לתהליכים של קורוזיה, הוא כזה אשר בסופו של דבר תעלה עליו חלודה. על מנת שחלודה לא תיווצר צריכים לנטרל את הסיטואציה הזו על ידי הצבת הפריט במיקום שבו אין לחות ורטיבות, במידת האפשר.

·         צבע להגנה - כאשר חוששים כי מתכת היא כזו אשר לא טופלה עבור הגנה מחלודה(גילוון) יכולים להתקדם אל עבר הסרת החששות הללו על ידי צביעת מתכות עם צבעים שהם בעלי תכונה של עיכוב היווצרות חלודה למשך של תקופה ארוכה. יש לא מעט יצרנים של צבעים אשר באופן נקודתי מתמקדים בצבע אשר מיועד לחומר כמו מתכת, עם כאלה אשר שגם צובעים בגוון אהוב וגם יוצרים שכבה של הגנה מפני אותה חלודה לא רצויה.


 
מאמרים נוספים :

» בוהק ובטוח

מתכת חייבת לקבל תחזוקה בדמות צביעה איכותית. יש לעבוד עם צבע מתאים וספציפי מאוד צביעה היא פעולה תחזוקתית שכל אחד צריך לבצע אחת לתקופה. לרוב, אנשים משייכים את הצביעה לקירות בתוך מבנים, אך למעשה, כל חומר שהוא צריך תחזוקה, גם אם לא מדובר בקיר בטון או גבס. יש הרבה מאוד אלמנטים שונים...

» צובעים פריטי מתכת ב-6 שבים

פריטים אשר עשויים ממתכת וכבר אינם נראים במיטבם לא צריכים להשליך. עם עבודה פשוטה של צביעה יכולים להגיע אל תוצאות נהדרות שמשמישות את הפריטים הללו מחדש. מה צריכים עבור יעילה ויפה? קראו את 6 השלבים הבאים לתוצאה נהדרת בכל פעם מחדש.  6 שלבים מנצחים לפריט מתכת צבוע 1.       בחירה...
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com