הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
אור ירוק לעבודה PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י david halilov   
שני, 28 מאי 2018 12:31

טופס תבע הוא טופס המגדיר את הייעוד של המבנה העתידי ונותן את האות להתחיל לעבוד עליו

האדם הממוצע אינו מבין באדריכלות כלל וכלל, וחושב שמדובר בתחום בו רק מתכננים את החלק הפנימי של המבנים. אנשים חושבים שאדריכלות כוללת תכנון של עבודות בנייה תוך כדי שילוב של יופי ופונקציונאליות במרחב. עם זאת, אדריכל נאלץ להתמודד עם הרבה מאוד אילוצים ואלמנטים שונים וככל שההתמודדות שלו עם אותם אתגרים היא טובה יותר, כך גובר הסיכוי לפרויקט מוצלח.

בעולם הבנייה יש הרבה מאוד חוקים שמטרתם לייצר סדר במרחב הפנימי והחיצוני כאחד. ישנם חוקים ארציים וחוקים מוניציפליים, אשר מייצרים הגבלות של גודל, גישה, מיקום והרבה מאוד דברים שמשפיעים על התכנון. מטרת החוקים הללו היא לייצר מבנה שמשרת את הרצונות של הבונה שלו ומשיג את העיצוב הנדרש בדגש על בטיחות.

תחילת הבירוקרטיה

השלב הראשון בעבודה הבירוקרטית על מבנה היא ההגדרה שלו. לאחר אישורי השטח, יש צורך להגדיר את המבנה לצורך מסוים, על פי כל חוקי הבנייה והתקנים הקיימים בכל רשות מקומית. יש בניינים המוגדרים כבנייני מגורים, אחרים כמבני ספורט, מבנים פדגוגיים, מבנים מסחריים ועוד. על מנת להגדיר צורך למבנה יש צורך בטופס שנקרא טופס תבע או טופס תוכניות בניין עיר בשמו המלא. טופס תבע נותן את אישור סופי להגדרה של הבניין ונותן את האות לתחילת העבודות.

טופס תבע כולל שני אלמנטים עיקריים – אישור ההגדרה של המבנה ושרטוט מדויק שלו. כך אפשר לדעת ולהבין מה יהיה ייעודו של הבניין העתידי וכן לצאת לדרך ולהתחיל לעבוד. לעיתים, יש אפילו צורך בטופס תב"ע נקודתית, שהיא תקנה קשוחה יותר ודורשת אישור של ועדה ייעודית. במתן תבע יכולים להיות לפעמים התנגשויות בין התקנות המקומיות לארציות ובמקרה זה, התקנות הארציות הן אלו שקובעות, וזה משהו שכל אדריכל טוב יודע, וכזה אדריכל אנחנו צריכים לצידנו.


 
מאמרים נוספים :

» מערכת אוורור וסינון אוויר לממ"ד

פיקוד העורף הכניס לתוקף ב-18.5.10 תקנה חדשה המחייבת להתקין "מערכת אוורור וסינון אוויר" . משמעות התקנה  היא שכל חדש בישראל העולה על שטח של 12 מ"ר חייב בממ"ד ובו מערכת מיגון אב"כ.מערכת אב"כ מאפשרת לכל השוהים ואטום נשימה חופשית ורציפה ללא מסכות אב"כ. המערכת מאפשרת נשימה של אוויר נקי...
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com