הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
איך עוברים בהצלחה בדיקת פוליגרף? PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י אסתר זגורי   
חמישי, 13 אפריל 2017 07:32

כולנו מכירים את בדיקת הפוליגרף בעיקר מהסרטים וסרות הטלוויזיה -  אך מה נעשה כאשר אנחנו בעצמנו מוזמנים לעבור בדיקת פוליגרף? עבור רבים מאתנו זה יכול להיות מעמד מלחיץ ביותר. רבים חשובים שמא מעצם הלחץ עצמו, המכשיר עלול לחשוב כאילו הם שקרנים ויש להם משהו להסתיר. אכן, הבדיקה הזו מלחיצה. הידעתם? אם אתם נלחצים מעצם הבדיקה אתם נורמליים לגמרי - רק אנשים עם הפרעת אישיות  אינם נלחצים מבדיקת הפוליגרף. מפעילי הפוליגרף מודעים לכך שאנשים לחוצים בזמן הבדיקה, ולכן חשוב להבין שהתשובות הן יחסיות, ולכן כל אדם ישר ואמין - יכול לעבור את הבדיקה בהצלחה.

 

מה זה אומר, ואיך זה מתנהל?

       שאלות הסרק מול השאלות החשובות - על מנת להבין כיצד הגוף שלכם מגיב, הבדוק תמיד ישאל אתכם שורה של שאלות סרק רגילות לגמרי - מה שמכם, איפה אתם גרים, מצבכם המשפחתי, וכיו"ב. אלו שאלות שאף אחד לא משקר בהן, והן נחשבות השאלות שמראות את מצבכם ה"רגיל". לכן, גם אם אתם לחוצים בזמן הבדיקה - הרי שהלחץ הזה יימדד ביחד למדידות בזמן שאלות הסרק. בהמשך בשאלות החשובות, אם אתם אומרים אמת ולחוצים באותה מידה - יצא שאתם דוברי אמת, כי אתם מגיבים בצורה דומה כמו לשאלות הסרק.

       להתכונן לקראת הבדיקה - כדי שהגוף שלכם יהיה נינוח ככל האפשר לקראת בדיקת הפוליגרף, יש לעזור לו כמו שצריך. הקפידו שבלילה לפני הבדיקה אתם תשנו כשש שעות שינה מלאות לכל הפחות. יש להקפיד על ארוחה קלה לפני הבדיקה - כדי שמצד אחד לא תהיו מורעבים, ומצד שני לא תהיו שבעים יתר על המידה.

       איך עונים? - חשוב מאד לא ללכת סחור-סחור במהלך הבדיקה. כדאי שתענו על כל השאלות באופן אישי ואל תבחרו בניסוחים מפותלים. אם יש דבר מה שמעיק עליכם - ספרו זאת לבודק וכך תהיו רגועים יותר בהמשך הבדיקה.

 

לדוברי אמת אין ממה לחשוש

חשוב מאד להבין כי בדיקת הפוליגרף נחשבת אמינה, ותמיד לוקחים בה טווח ביטחון. למה הכוונה? שאם אתם דוברי אמת - המכונה תחווה על כך. הבעיה בפוליגרף היא דווקא הפוכה - שלעתים גם השקרנים יוצאים דוברי אמת, מתוך הרצון להתחשב בזהירות בתוצאות הבדיקה.

 

למידע נוסף על בדיקות פוליגרף ותשובות לשאלות נוספות - פנו אל מכון תמיר לפוליגרף , המבצעים בדיקות פוליגרף ברמת דיוק הגבוהה ביותר!


 
מאמרים - עמוד הבית כללי קטגוריה כללית איך עוברים בהצלחה בדיקת פוליגרף?
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com