הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
אילו לסבתא היו גלגלים PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ניסן אשכנזי   
שני, 03 דצמבר 2018 09:04

נסיעה היא דבר די מהנה שהולך ונעשה פחות נוח כאשר יורד התפקוד הפיזי וגם כאשר העלות עבור קשיש בפנסיה היא יותר מידי גבוהה. לא סתם הרבה מאוד סבתות עוברות אל שימוש בתחבורה ציבורית, אשר מביאה להם את האופציה של נסיעה אל העיר מבלי לחפש אחר חניה או להיכנס אל מוסך.

הבעיה היחידה היא שסבתות עדיין צריכות מקסימום של עצמאות בדרכן, וכל תלות בגורם של תחבורה היא כזו שרק הופכת עם הזמן את הרצון לצאת החוצה למשהו לא ברור מאליו. כך החלה את דרכה קלנועית חשמלית אל בני גיל הזהב.

 

סבתא באה לביקור

אין דבר יותר מענג מאשר לראות כי סבא וסבתא באים לביקור בעצמם. בעצם, יש דבר כזה והוא נקרא הגעה עצמאית ללא תלות באף אחד, גם כאשר אין רכב פרטי לסבא וסבתא. איך בדיוק ניתן לעשות זאת נכון להיום מבלי להתקשר לילדים שיבואו על מנת לעשות איסוף או להמתין אל תחבורה ציבורית לא ממש טובה? רבים מבני גיל הזהב עברו אל שימוש עם קלנועית חשמלית אשר איתה כל יום נראה יפה יותר לטיול מחדש.

 

סבתא יוצאת מן הבית

קלנועיות החלו את העלייה אל הארץ לפני יותר מעשור, ואם בתחילה היה ניתן לראות אותם בעיקר במושבים ובקיבוצים של הארץ, הרי שכיום הם בולטים בנסיעתם גם ביתר כבישי הארץ בערים הגדולות והקטנות שבה. איך זה קרה שבני גיל הזהב מעדיפים יותר קלנועית חשמלית מאשר נסיעה ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית? הרבה מכך נובע מהרצון לצאת אל הדרך באופן הכי נוח שאפשר, וכאשר יש אלמנט ברור של חיסכון בכסף ובזמן מתרבה האוכלוסייה שעוברת אל קלנועיות כל שנה מחדש.


 
מאמרים נוספים :

» קל מאוד לנוע איתן

לא מעט אנשים מגיעים א המסקנה כי הם לא רוצים לוותר על הניידות שלהם, וכדי להישאר במידה רבה של עצמאות בחיים של עצמם הם צריכים לחפש אחר הדרך הכי טובה שתביא אותם מכאן לשם. אחד מן הפתרונות היותר בולטים בעשור האחרון עבור אנשים בגיל השלישי בעיקר, הוא השימוש בקלנועית. מאז הרגע הראשון...
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com