הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
אינטרקום לבניין כי רק ככה אפשר להיות בטוחים PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י amir769   
שני, 14 מאי 2018 13:19

 אינטרקום לבניין

היום בכל בניין כמעט מותקנת מערכת אינטרקום בכניסה לבניין. מערכת האינטרקום בעצם מחברת בין הכניסה לבניין לבין הדיירים או בין הכניסה למוסד כלשהו, ליושבים בתוכו. בפתח הבנין מותקנת מערכת שבעזרתה ניתן לשלוח קריאה לדיירי הבניין, ולדיירי הבניין מותקנת שפופרת, שבעזרתה אפשר לתקשר עם מי שנמצא מחוץ לבניין, וכמובן לפתוח לו את הדלת החשמלית הנעולה.

אינטרקום ואינטרקום עם מצלמה

במהלך השנים הולך האינטרקום בבניינים ומשתכלל. היום בהרבה בניינים מותקנת בבניין גם מערכת של אינטרקום הכוללת גם מצלמה או טלוויזיה במעגל סגור, וזאת על מנת לאתר פורצים או אנשים חשודים שמנסים להיכנס לבניין.  מערכת האינטרקום מאפשרת לנטר אחר כניסה של אנשים חשודים לבניין וליצור תחושה של ביטחון לדיירים מפני כניסה של גורמים עויינים לדירות.

גם בבתים פרטיים רבים כיום מותקנות מערכות אינטרקום לבניין, או אינטרקום עם מצלמה. והדבר הוא לא חזון נפרץ. וזה מקנה לדיירים שליטה על כניסה ויציאה של אורחים לבית. וכמובן מניעה של גורמים לא רצויים, לעיתים אפילו כלבים.

קודן

יש מקומות שלאינטרקום מותקן קודן עצמאי. באמצעות הקודן ניתן להקיש קוד ואז הדלת נפתחת. זה מקל על ילדים שמשחקים למטה ועולים ויורדים מכיוון שהם לא צריכים להחזיק מפתח.

מערכת אינטרקום ישנה, האם ניתן לשדרג?

מערכת האינטרקום היא לא דבר חדש. היא קיימת בישראל במשך עשרות שנים, ולכן, ניתן לראות בבניינים ישנים רבים, בני 30-40 שנה מערכות אינטרקום ישנות, שעובדות בקושי או שלא עובדות בכלל. בד"כ אפשר לראות כאלה בבניינים שאינם מתוחזקים כראוי, בד"כ בניינים שמרבית דייריהם הינם דיירים הגרים בשכירות. אך גם בבניינים שלדייריהם יש אכפתייות מסביבת מגוריהם, ותיחזקו במהלך השנים את מערכת האינטרקום שלהם, האינטרקום התיישן, לפעמים הוא עובד, אך ברוב המקרים הוא כבר לא עובד, לא מצלצל או שהדלת לא נפתחת או ננעלת בעזרתו, ואין ברירה אלא להחליפו, מכיוון שחלקי חילוף כבר אינם בנמצא והטכנולוגיה שהשתמשו בה בעבר השתנתה.

הפיתרון הראשון הוא כמובן להחליף את כל מערכת האינטרקום. פשוט לקנות מערכת אינטרקום חדשה. ולעיתים מחיר העלות של מערכת זו הוא חד פעמי, והתועלת ממנו מרובה לרווחת דיירי הבניין, הן מבחינת נוחות והן מבחינת ביטחון הדיירים.

אך מצד שני גם שדרוג מערכת קיימת של אינטרקום בבניין יכולה להיות אפשרית. וניתן היום להחזיר את האינטרקום לעבוד שוב בצורה תקינה ומלאה.  ישנה מערכת אינטרקום חישה שניתן להרכיב על כמעט כל תשתית אינטרקום שקיימת בארץ. זהו כמובן יתרון גדול ומשמעותי מבחינת החיסכון שבעלות החלפת מערכת האינטרקום בבניין. מערכת נוספת שיכולה לשדרג את האינטרקום בבניין, שכבר לא עובדת, ואי אפשר להתקין תשתית אחרת היא מערכת אינטרקום שמחברת בין האינטרקום בכניסה לבניין למערכת הטלפונית הביתית של כל דייר ודייר, על ידי חיבור לתשתית של אחת מחברות הטלפון בארץ. פתרון זה יכול להיות רלוונטי הן לבניינים משותפים, והן לבתים פרטיים כמובן.

לסיכום, אינטרקום הוא דבר שמקנה ביטחון לדיירי הבניין ואי אפשר לוותר עליו, הן בבית משותף, והן בבית פרטי. היום ישנם סוגים שונים של אינטרקום עם או בלי מצלמה, דיגיטליים או מכניים. התקנה של אינטרקום חדש בבניין או שדרוג של אינטרקום ישן, הם חשובים היום בדיוק, כמו נעילת הדלת של הבית כשיוצאים ממנו, וזה לא מותרות, הן בשל אירועים בטחוניים או מקרים של פריצות, גניבות ותקיפות של דיירים. לא כדאי לזלזל בזה. ומומלץ להזמין מומחה שיעריך האם כדאי להתקין מערכת אינטרקום חדשה, לשדרג מערכת קיימת או להחליף את כל האינטרקום. 

 

 

 

 


 
מאמרים - עמוד הבית כללי קטגוריה כללית אינטרקום לבניין כי רק ככה אפשר להיות בטוחים
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com