הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
אישיות מורכבת PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י david halilov   
שני, 14 מאי 2018 18:48

מנהל מכירות זהו תפקיד מאתגר ומעניין אשר צריך להתאים לאנשים עם סט כלים מגוון

תפקיד של מנהל מכירות מצריך אישיות מיוחדת ומורכבת מאוד. זהו לא תפקיד פשוט וקל והנתונים מראים על כך שבחברות יש תחלופה בקצב גבוה בתפקידים מכירתיים, שמאוישים בדרך כלל על ידי אנשים צעירים ואסרטיביים מאוד. עבודתו של מנהל מכירות היא מכרעת עבור כל עסק והיא יכולה להיות מתגמלת מאוד, אך גם מאוד שוחקת.

מנהל מכירות צריך לדעת לנהל את עובדיו ולדרוש מהם תוצאות מצד אחד, וגם לתת תשובות למנהלים הגדולים מעליו מן העבר השני. בדרך כלל המנהלים מתחייבים לאחוזי הצלחה מסוימים ודורשים כל הזמן לידים על מנת לבצע את עבודתם.

כל מנהל מכירות יודע כי קשה מאוד לעמוד ביעדים מפני שלא מדובר בעבודה בה המנהל תלוי רק בעצמו, אלא במגוון גורמים כמו היכולות המקצועית של העובדים שלו וטיב הלידים שהוא מקבל ממחלקת הטלמרקטינג. עבודה של מנהל מכירות היא מאוד מלחיצה, אך אם עושים אותה נכון, בדרך כלל מקבלים תגמול גדול.

לשלב בין האלמנטים

עבודת מנהל המכירות היא מאוד מאתגרת ומורכבת ודורשת סט כלים מגוון מבנאדם אחד. כל אדם אשר מגיע למעמד הגבוה הזה צריך לעבור כברת דרך על מנת לדעת לשלב בין הידע המקצועי ליכולות הבין אישיות שלו. יכולות בין אישיות הן חשובות מאוד בניהול, כי לא מדובר ברובוטים, אלא באנשים עם רצונות ודרישות משל עצמם. עם זאת, צריך גם להיות סמכות מקצועית אשר מספקת תשובות ופתרון בעיות. לעיתים, קשה לשלב בין הדברים וזה מה שהופך את העבודה לקשה כל כך.

מנהל מכירות צריך לדעת למצוא את האיזון בין ניהול העובדים במיומנות לבין הפן המקצועי. עליו לייעץ ולכוון את העובדים, לדרבן אותם ולהעביר להם את החשיבות שבעמידה ביעדים, שכן זהו הפן החשוב ביותר עבור העסק.

 


 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com