הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
בטוח ונקי PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י david halilov   
שני, 11 יוני 2018 18:57

ברית המילה צריכה להיערך בסביבה בטוחה ועם ליווי צמוד של מוהל רופא איכותי

יום ברית המילה הוא יום מלחיץ מאוד עבור ההורים והמשפחה, אשר צריכים לראות את התינוק שלהם עובר טקס מעט חריג. עד כמה שמדובר בטקס ידוע ומוכר, הוא עדיין מעלה חששות וגורם לאנשים להיות לחוצים מאוד. מי שיכול להוריד מעט את החשש הוא המוהל, שככל שיהיה בטוח בעצמו ויפגין ידע ונסיון, כך ירגיע יותר את המשפחה הלחוצה.

כיום, המוהלים הטובים ביותר הם לא רק מוהלים, אלא גם רופאים מוסמכים. מוהל רופא הוא איש מקצוע לכל דבר, שלעיתים אף מבצע את ברית המילה בקליניקה לכל דבר, ולא באולם או בבית הלקוח. חשוב מאוד לשוחח עם הרב לפני הברית, לוודא כי הוא בעל הידע הדרוש, ולא להתפשר על מוהל שהוא אינו רופא.

התפקיד של מוהל רופא הוא לא רק לחתוך ולברך, אלא גם לחתוך בצורה הנכונה ולבצע הליך שהוא כירורגי לחלוטין. כל הליך כירורגי יכול להשתבש, וכאשר זה קורה, גם אם הסיכויים נמוכים, יש צורך ברופא מוסמך שיידע להציל את המצב.

באותו דף

מוהל מודרני גם מכיר את החברה הישראלית ויודע שכיום יש הרבה מאוד סוגים של משפחות, כולל משפחות חילוניות ואף משפחות להט"ביות. יש צורך להיות רגיש ועדיין למול את הילד, בהתאם לרצונות המשפחה. יש משפחות שרוצות את כל הטקס ואחרות שמסתפקות בברכה קצרה, כך שחשוב מאוד להיות באותו דף בנושא.

מוהל רופא הוא הבחירה הבטוחה, למרות שיש עדיין אנשים שהולכים על טקסים דתיים יותר. זהו דבר לא אחראי לעשות ועדיף לעשות טקס בקליניקה קרירה מאשר באולם, אבל להבטיח שהחיתוך יהיה נקי ושיהיה מעקב רפואי מוסמך אחרי ההליך הכירורגי. הברית לא צריכה להיות אירוע מלחיץ ולא נעים, אלא להיערך באווירה מרגיעה ונוחה לכל המעורבים.


 
מאמרים נוספים :

» תיקון ברית מילה וברית מילה רפואית

ברית מילה היא מסורת שנעשית כבר אלפי שנים בקרב בני העם היהודי, אך לא רק, גם עמים אחרים מארצות אחרות סיגלו לעצמם את ברית המילה מסיבות רבות ומגוונות. רבים טוענים כי ברית מילה מורידה את הסיכון לחלות במחלות המעוברות במגע מיני, כדוגמא איידס. לראייה, אירגון הבריאות העולמי, החל במצבע...
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com