הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
בלי לחץ: איך מפחיתים את הלחץ בתקופת המבחנים? PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י webz   
רביעי, 27 פברואר 2019 10:47

אז אחרי שצלחתם בקלות את סימסטר החורף, מצפה לכם תקופת מבחנים נוספת בקיץ. לפניכם, כמה שיטות יעילות להפחית את רמות הלחץ והמתח המלוות אתכם:

דמיון מודרך: עד כמה הוא יכול לסייע?

אז מצד אחד תוכלו להתמודד עם הלחץ באמצעות סיוע של קניית עבודה סמינריונית, אך גם תוכלו לנקוט בשיטות נוספות. אחת השיטות הטובות ביותר להפחית את רמות הלחץ שלכם היא באמצעות דמיון מודרך. ראשית, דעו כי ישנם סרטונים ביוטיוב ואפליקציות דמיון מודרך – כך ששיטה זו זמינה לכם בכמה קליקים.

המטרה של הדמיון המודרך היא להוציא אתכם מהשגרה הקדחתנית, ולאפשר לכם להחדיר אל התת מודע מסרים חשובים: אני שלו, אני רגוע, אני מצליח, אני עומד במטלות שלי ואני מצליח בכל. שיטה זו מאפשרת לכם גם לקחת נשימה עמוקה, להירגע ולשחרר את המתח המלווה אתכם.

צאו לרוץ – רק טוב יצא לכם מזה

גם אם פעילות גופנית היא לא בדיוק הדבר שאתם הכי אוהבים לעשות, בתקופת המבחנים דעו כי הריצה יכולה לסייע לכם רבות. לאורך הפעילות הגופנית, בעיקר באימונים אירוביים, מופרשים במוח חומרים המשפיעים באופן ישיר על מצב הרוח שלכם. כמו כן, הריצה מאפשרת לכם לשחרר המון מתחים. בתקופת המבחנים אתם ישובים לאורך שעות, כך שהריצה גם תורמת לכם בשחרור הגוף. מצב מנטלי יכול להשתנות בקלות עם שינוי מצבכם הפיסי.

עיסוי מפנק עד הבית לשחרור מתחים

יהיו אלו שיאמרו כי אלו מותרות – אך עיסוי מפנק שמגיע עד אליכם יכול לסייע לכם רבות! מטרת העיסוי היא אמנם לפנק אתכם, אך מדובר גם על תועלות שבאות לידי ביטוי בשחרור מנטלי ופיסי. אם אתם חשים לחץ בחזה, שהגוף שלכם מכווץ וכי אינכם נינוחים – העיסוי יכול לסייע לכם. בשגרת הלימודים הקדחתנית – גם לכם מגיע להתפנק לשעה אחת של רוגע מנטלי ופיסי.

הכל מתחיל ונגמר בלוח הזמנים שלכם

המון פעמים הלחץ לא נובע בגלל ריבוי המשימות, אלא בעקבות ניהול כושל של לוח הזמנים שלכם. כל עוד יהיה לכם מספיק זמן לבצע את כל המשימות שלכם, סביר מאד כי לא תחושו בלחץ כלל. לפני תחילת תקופת המבחנים, צרו לעצמכם לוח זמנים מפורט לכל המשימות הנדרשות. ציינו כמה שעות ביום עליכם ללמוד, סדרו את המשימות על פי סדר העדיפויות ותוכלו גם אתם לצלוח את התקופה המאתגרת.


 
מאמרים נוספים :

» קריאת כיוון – איך קוראים נכון מאמר אקדמי?

כסטודנטים, אתם לא באמת צריכים שילמדו אתכם לקרוא, אך אתם בהחלט תשמחו לקבל טיפים מוצלחים לקריאת חומרים אקדמיים. אותם טיפים יסייעו לכם רבות בכתיבת עבודות, ביצוע מטלות וימנפו את ההנאה שלכם מקריאת החומרים. צאו לדרך עם מטרה: חיפוש עובדה, ציטוט או תוצאות מחקרסביר להניח כי אתם לא...

» על מה יורדות לכם נקודות בסמינר ואתם אפילו לא יודעים?

אם אתם כרגע בשיאה של שנת הלימודים הראשונה שלכם באוניברסיטה, סביר מאד להניח כי אתם עדיין נהנים מההתרגשות הראשונית. עם זאת, תקופת המבחנים הראשונה מתקרבת בצעדי ענק, מה שגם אומר שאתם עתידים לכתוב בקרוב מאד עבודות אקדמיות וגם סמינרים, בהתאם לתכנית הלימודים שלכם. בכדי שגם אתם לא...

» מי מפחד מהעבודה הסמינריונית?

הלימודים מתישים אתכם? כורעים תחת נטל העבודות? העבודה במלצרות משאירה לכם מעט מאד זמן ללימוד וחקר? יש פתרון לכך. במציאות האקדמית בישראל, כמו במדינות רבות בעולם המערבי שבה הדרישות האקדמיות מרקיעות שחקים ובמקביל סטודנטים נדרשים לממן את עצמם ואת התואר האקדמי, לא מעט סטודנטים...
מאמרים - עמוד הבית לימודים וחינוך לימודים כללי בלי לחץ: איך מפחיתים את הלחץ בתקופת המבחנים?
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com