הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
גרסה גנרית לויאגרה וסיאליס PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ציפי   
שני, 24 יולי 2017 08:41

אוניפארם צפויה להשיק המוצר בעוד מספר שבועות אולם פייזר צפויה לתבוע על הפרת פטנט * הוויאגרה עולה היום 47 שקל לכדור, אך מחיר הכדור "תרים" יהיה זול בהרבה * השוק מגלגל בישראל 130 מ'  *ומה לגבי תופעות הלוואי?

 

משרד הבריאות אישר היום (ב') את רישומה של התרופה "תרים", גרסה גנרית של תרופת אין-האונות ויאגרה, מבית פייזר. "תרים", כמו ויאגרה, כוללת את החומר הפעיל סילדנפיל. היא מיוצרת על-ידי חברת הגנריקה הישראלית אוניפארם.

הפטנט המגן על הבלעדיות של ויאגרה בישראל, תקף לפי הרישום עד פברואר 2014. אולם, כנראה שאוניפארם בחרה לרשום את המוצר לשיווק ולהתחיל לשווקו עוד לפני כן ,בשיטת ה"השקה בסיכון".

 

בגישה זו, חברת גנריקה משיקה מוצר גנרי אשר על פניו יש לו עדיין פטנט, וממתינה לראות האם החברה האינובטיבית תתבע אותה על הפרה. במידה וישנה תביעה, החברה הגנרית תשאף להראות כי הפטנט של החברה האינובטיבית אינו תקף.

 

במידה והחברה הגנרית תזכה במשפט, היא מרוויחה את תקופת הזמן של ההשקה בסיכון. אם לא, עליה להפסיק את ההשקה בעיצומה ובדרך כלל גם לשלם קנס. סביר להניח כי פייזר תתבע כל חברה המפרה לדעתה את הפטנט על ויאגרה, אפילו בשוק קטן יחסית כמו ישראל, כי מדובר בתרופה משמעותית הן מחינת מכירות והן מבחינת יחסי הציבור.

 

מאוניפארם ומפייזר סרבו להגיב לידיעה.

ויאגרה גנרית, כמו כל תרופה גנרית, עשויה להימכר במחירים נמוכים בעשרות אחוזים מהתרופה המקורית. ויאגרה של פייזר אינה כלולה בסל הבריאות, ונמכרת בבתי המרקחת במחיר של 47 שקל לכדור, כלומר ההוצאה יכולה להגיע למאות שקלים בחודש עבור מטופלים פעילים. התחרות בין שלוש תרופות המקור (ויאגרה, סיאליס ולויטרה), כבר הובילה לירידת מחירים עוד לפני שנכנסה גנריקה.

 

התרופות הבולטות בשוק הן ויאגרה החלוצה, סיאליס של אלי לילי ולויטרה של בייר .כניסה של גנריקה לשוק עשויה להוריד משמעותית את היקפו הכספי, אם כי היא כנראה תאפשר את השימוש במוצר לשכבות רבות יותר שלה אוכלוסיה וכך תכניס משתמשים חדשים לשוק.

 

בארה"ב הפטנט של ויאגרה עבר כמה מבחנים משפטיים ונמצא תקף עד 2019, ויאגרה מחיר אם כי חברות גנריקה שונות מנסות לערער עליו לעיתים קרובות. חברת טבע הישראלית משווקת גרסה גנרית לויאגרה בקנדה וברוסיה, לאחר שזכתה במשפטים מול פייזר במדינות אלה. בהודו אין לפייזר פטנט ומשווקות שם כמה גרסאות גנריות של המוצר. 


 
מאמרים נוספים :

» ויאגרה סיאליס גלי הלם תרופות טבעיות ותרופות סבתא שומרים על הזקפה בכל גיל

בעיות בתפקוד המיני הן מזמן כבר לא נחלתם של אנשים בני 70+ בלבד, אלא הן מוכרות גם בקרב גילאים צעירים יותר. בעיות זקפה, אין אונות, אימפוטנציה ושפיכה מהירה הן חלק מהבעיות שבעבר לא הרבו לדבר עליהן, אך בעשור השני של המאה ה- 21 אין שום טעם לשמור עליהן בסוד.   בעיות בתפקוד המיני הן מזמן...

» אין אונות ובעיות בזקפה לא רק ויאגרה

אף אחד לא רוצה לסבול מתפקוד מיני לקוי, יחד עם זאת זו בעיה נפוצה והסיבה לכך טמונה בין היתר באורח חיים לא בריא. הנה ההרגלים היומיומיים שעשויים לפגוע בתפקוד המיני שלכם. אל תגידו שלא הזהרנו   בעיות בתפקוד המיני זה הדבר האחרון שאתם רוצים על הראש שלכם, אבל מצד שני אתם מתעלמים...

» ויאגרה לבדה לא מספיקה דרושה גם התחשבות בבת הזוג

חדר המיטות עמוס במצבים מביכים ולא נעימים שעלולים לקרות לכולם. השאלה היא מה עושים ואיך מתנהגים כשהם מתרחשים כדי שאף אחד מהצדדים לא יפגע וייעלב? שלוש מטפלות מיניות עם התשובות   לאחרונה סיפרה לי חברה שהיא הכירה מישהו חמוד, ואחרי כשלושה דייטים הוא הגיע אליה הביתה. עבור שניהם,...

» ירידה מתמדת בחשק המיני של הגברים

סיכום שנת 2016 בשירות הסקסולוגי בשיבא העלה ממצאים יוצאי דופן באשר לבעיות המיניות בקרב צעירים בני 45-18. בעיות כמו שפיכה מוקדמת ועודף חשק התחלפו בבעיות זקפה וחוסר רצון לקיים יחסי מין. מה הסיבות ואיך מטפלים?   דצמבר 2016, סוף שנה. בשירות הסקסולוגי של המרכז הרפואי שיבא מחשבים...

» ירידה מתמדת בחשק המיני של הגברים

סיכום שנת 2016 בשירות הסקסולוגי בשיבא העלה ממצאים יוצאי דופן באשר לבעיות המיניות בקרב צעירים בני 45-18. בעיות כמו שפיכה מוקדמת ועודף חשק התחלפו בבעיות זקפה וחוסר רצון לקיים יחסי מין. מה הסיבות ואיך מטפלים?   דצמבר 2016, סוף שנה. בשירות הסקסולוגי של המרכז הרפואי שיבא מחשבים...
מאמרים - עמוד הבית רפואה רפואה כללית גרסה גנרית לויאגרה וסיאליס
Copyright © 2017. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com