הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
דווקא היום: שטיחים של פעם חוזרים לאופנה PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י eitan2   
שישי, 28 ספטמבר 2018 15:41

 הם חוזרים כן כן - שטחים של פעם 

האוהבים והמבינים בשטיחים יאמרו שהם מעולם לא יצאו מן האופנה, אולם נדמה שבשנים האחרונות השטיחים הקלאסיים של פעם – שטיחים פרסיים, אפגניים וכו' – עושים קאמבק גם לעיצוב דירות צעירות ומודרניות.


שטיחים הם פריט עיצוב עתיק יומין, והיפים והמורכבים שבהם בימי קדם נארגו במשך לילות כימים בעבודת יד והיו יקרי ערך. אולי גם בבית סבתכם היה שטיח פרסי ישן נושן, שנהגו בו בחרדת קודש, ושמעיטוריו הרבים ונוכחותו אי אפשר היה להתעלם.

 באופן מפתיע, על אף אופנות עכשוויות כמו שטיחי שאגי ושטיחי סמי-שאגי (שטיחים שעירים ורכים), ושפע אדיר של שטיחים מודרניים בעיטור אבסטרקטי או גיאומטרי, דווקא המרבדים של פעם חוזרים והופכים להיות מבוקשים גם לדירות תל אביביות מתוקתקות. גם הצעירים יודעים להעריך את ההשקעה האדירה בעבודת היד, את האיכות בחומרי הגלם, בעבודה ובעיצוב, ואת היופי המיוחד והמורכב של שטיחים פרסיים, שטיחי זיגלר, שטיחי קזאק ושטיחים אפגניים ובוכריים. 

שטיחים פרסיים 

יש כזו הילה סביב שטיחים פרסיים, שרבים מכנים באותו שם גם את אחיהם – שטיחים אפגניים, שטיחי קזאק, שטיחי זיגלר וכו'. הם עדיין נחשבים ליהלום שבכתר בקרב חובבי השטיחים, ומחירם של המקוריים והאיכותיים הוא בהתאם. הפרטים הרבים, שילובי הצבעים, המחיר והיופי גורמים לכך שאם הלכתם אל חנות שטיחים במרכז שטיחי ירושלים בראשון לציון ורכשתם שטיח פרסי, אתם רוצים שיראו אותו – הוא מקבל מקום של כבוד, לרוב בסלון, אך גם בחנויות עיצוב, מוסדות יוקרתיים, בתי מלון נחשבים וכו'. 

שטיחים אפגניים 

התכונה הקלה ביותר לזיהוי אצל שטיחים אפגניים היא הצבע: אדום עז בשילוב עם שחור. זוהי סקאלת הצבעים המצומצמת אך רבת הנוכחות שלהם, באריגת צמר בעבודת יד צפופה ואיכותית. 

שטיחי זיגלר 

שטיחים אלו הם למעשה שילוב אירופאי-פרסי: ההשראה היא מפרס, שם נארגו שטיחי זיגלר בראשיתם, אבל הדוגמאות עוצבו באירופה על ידי מעצב גרמני בשם זיגלר בסוף המאה ה-19. הדוגמאות של שטיחי זיגלר מציגות פרחים גדולים ורבי פרטים, אם כי באופן פחות עמוס ממראהו הכללי של שטיח פרסי. שטיחים אלו מאוד מבוקשים, גם בימינו אנו.

 שטיחי קזאק או שטיחי אפגן קזאק 

שטיחים אלו נבדלים משטיחים פרסיים בדוגמאות שלהם, שנוטלות השראה ממוטיבים של הקווקז.

 שטיחי בלוצ'ים

 אם נתקלתם בשם שטיחי בלוצ'ים ותהיתם מהו, מדובר בחבל ארץ בשם בלוצ'יסטן, שנמצא בין איראן (פרס), פקיסטן ואפגניסטן, שבו נארגו שטיחים אלו בעבודת יד על ידי שבטי נוודים בשם הבלוצ'ים. הם לרוב קטנים יחסית.

 טייק מודרני על השטיחים של פעם

 מי שאוהב את השטיחים של פעם בעבודת היד אבל רוצה מראה יותר מודרני בעיצוב ביתו, יכול עדיין לקרוץ אל השטיחים הקלאסיים בגרסה עכשווית שלוקחת אותם למקום לגמרי אחר. למשל, שטיחי טלאים שמשלבים ריבועים של שטיחים קלאסיים שנגזרו וחוברו יחדיו, או גרסאות סטון-ווש מודרניות של שטיח דמוי פרסי/זיגלר/אפגני שנשחק ונצבע בצבע מודרני עם דוגמא מהוהה.


 
מאמרים נוספים :

» השטיח הבא שלכם

כל אדם אוהב להניח שטיח בחדרי השונים של הבית. שטיח הא כזה שנעים מאוד ללכת עליו כאשר הרגליים רטובות, הוא כזה שמבודד את התחושה של רצפה קרה ברגל יחפה והוא כזה שיוצר מראה יותר נעים לעין עם שדרוג העיצוב של החדר באופן שהופך את הבחירה של שטיחים לאומנות שלמה. שטיחים יכולים להיות...

» שטיחים מודרניים וקלים לניקוי

לאחר שנים רבות בהן יכולנו ליהנות מהיתרונות של ה-PVC רק במתכונת של ריצוף, היום כבר אפשר למצוא גם שטיחי PVC לסלון, לחדרי השינה, לחדרי עבודה, למטבח ולחדרי הרחצה. שטיח pvc הוא הזדמנות ליהנות מכל היתרונות של החומר המופלא הזה מבלי להתקין ריצוף מלא.  למה כדאי לבחור שטיח pvc?  1.     ...

» כיצד מתבצע ניקוי שטיחים במכונות ייעודיות

כדי לנקות שטיחים בצורה מקצועית יש צורך להיעזר במכונות ייעודיות לכך. מכונות אלו יקרצפו את השטיח ויגיעו עד הסיבים העמוקים שלו, שם הלכלוך נמצא. את הלכלוך הזה לא תוכלו להגיע לבדכם, וזה בדיוק הזמן להבין כיצד מתבצע הניקוי שלב אחר שלב. ניקוי הלכלוך היבש על ידי שאיבת אבק השלב הראשון...

» טוויסט רך ויפה

ביצוע שיפוץ מתרכז בדרך כלל בריצוף. לא לכולם יש את הכסף והאנרגיות ולכן, רצפת פי וי סי מהווה יתרון אידיאלי. ההתאמה היא גם לגנים ולחדרי כושר מרבית השיפוצים הביתיים שנעשים כיום הם למטרת שינוי מסיבי ולא קטן וקוסמטי. אנשים רוצים לקבל הרגשה של בית חדש, לבטח בבתים שהם ישנים ומתפרקים....

» ניקוי שטיחים אפגניים התורה המלאה

שטיחים אפגניים, יחד עם השטיחים הפרסיים, הפכו לשם דבר בתחום השטיחים ויצרו כמעט בלעדיות על ייצור ושיווק השטיחים בעולם. אנשים מכל קצוות תבל רוצים לרכוש את השטיחים האפגניים והפרסיים המפורסמים והמעוטרים בשלל עיצובים אתניים ונהדרים. השטיחים מעניקים לנו פן יוקרתי לבית ומאפשרים...
מאמרים - עמוד הבית עיצוב עיצוב הבית כללי דווקא היום: שטיחים של פעם חוזרים לאופנה
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com