הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
דלפק למטבח PDF הדפסה דוא
דלפק למטבח - 5.0 out of 5 based on 2 votes
דירוג משתמש: / 2
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י שרון קל   
שלישי, 20 אוקטובר 2015 09:25

המטבח יפה, מעוצב ומספק כמעט את כל הצרכים. למה כמעט?! מאחר ואין בו מקום לשולחן אוכל ולא ניתן לארח בו חברים כאשר מכינים ארוחות קטנות כגדולות. האם ישנו תחליף לשולחן האוכל במטבח? התשובה היא כן. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מתקינים דלפק למטבח. מהו אביזר זה? מה עלותו? ממה הוא עשוי?

דלפק למטבח הינו אביזר עיצובי ושימושי, המגיע במגוון צבעים, סוגים, גדלים ומחירים. מטרותיו העיקריות, למלא את החסך של שולחן אוכל במטבח ולשמש כמשטח עבודה נוסף. ניתן לתלותו על הקיר, לחבר אותו למשטח השיש הקיים או למקמו על יחידת ארון קיימת וע"י כך לחסוך מקום רב. דלפק למטבח מסוגנן לרוב בצורה מלבנית, גובהו משתנה עפ"י טעמו וצרכיו האישיים של הלקוח. ישנם דלפקים למטבח המותקנים בגובה של שולחן אוכל רגיל וישנם דלפקים המותקנים בגובה של דלפק בר. כמו כן, דלפקים המיועדים למטבח עשויים מחומרים שונים שמהם ניתן לעשות את הדלפק. בכללם, אלומיניום, שיש ועץ אלון עבה המשווה למשטח מראה של בו'צר. בקטגוריית הדלפקים המתאימים למטבח, ניתן גם למצוא דלפק מתקפל המותקן בצמידות לקיר וניתן להורידו בזמן הארוחה ולהעלותו בחזרה לאחר שמסיימים לאכול.

מחירי הדלפקים מושפעים מהמשתנים הבאים:

  • גדלי הדלפק – מדובר בנוסחה פשוטה, הגודל קובע. ככל שהדלפק גדול יותר כך גם עלותו תהיה גבוהה יותר.

  • חומרי הגלם של הדלפק – באופן טבעי, כאשר מדובר בדלפק העשוי מעץ עבה ומלא, כך גם מחירו יהיה גבוה. למעשה, דלפק העץ המלא הוא היקר מבין הדלפקים האחרים. במידה ורוצים להוזיל את מחיר הדלפק, מומלץ להשתמש בדלפק העשוי מחומר הנקרא MDF, מדובר בתחליף טוב וזול לעץ אמיתי ומלא.

  • התקנה ומיקומו של הדלפק – כפי שכבר הוזכר בתחילת המאמר, ניתן להתקין ולמקם את הדלפק בדרכים שונות ומגוונות, תלויים ישירות על הקיר, ניצבים על ארון קיים או כהמשכיות משטח השיש הקיים. פרמטרים אלו והוספת מרכיבים נוספים, כגון, עיצובים מיוחדים בגבס, שילובי צביעה ותאורה אטרקטיביים, עשויים להשפיע על מחירו של הדלפק.


כעת, הכדור בידיכם. עליכם להחליט ולבחור.


 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com