הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
האם יש קשר בין מזרן ואיכות השינה? PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י mizronimcoil   
ראשון, 02 אפריל 2017 12:22

השעות שבהן אנו ישנים חשובות לא פחות משעות הערות שלנו. שינה תורמת לא רק לתפקוד ולערנות למחרת, אלא גם למצב הבריאותי והנפשי של האדם. מחקרים שונים שבדקו את איכות השינה מצאו קשר ישיר בין שינה טובה לבין רמת התפקוד של האדם. חוסר שינה מצטברת תשפיע באופן מצטבר על האדם במשך הזמן. אנשים הסבולים מאינסומניה, הפרעות שינה ובעיות שינה אחרות נמצאו בממוצע במיקומים נמוכים יותר מבחינת הביצועים וההישגים מאשר אנשים שישנו בצורה איכותית. מה יכול להשפיע על השינה? למזרן שאנו ישנים עליו יש יכולת להשפיע לטובה או לרעה על איכות השינה שלנו. למזרן אפוא, חשיבות עלינונה בכל הקשור להסדרת והשבחת מצב השינה. 

מה הקשר בין מזרן ואינסומניה?

אמנם אינסומניה כתופעה יכולה להיגרם מסיבות שונות, מזרון מהווה את אחת מהסיבות הנפוצות לתופעה. בין אם מדובר במזרון זוגי, מזרון יחיד או מזרון למיטה וחצי, מידת הנוחות והאיכות יכולות להשפיע על הקלות שבה אנו נרדמים ועל התדירות שבה מתעוררים בלילה.  במזרונים עם איכות נמוכה ובלימת זעזועים ירודה ניתן לחוש לאורך כל הלילה את תנודות בני הזוג. לממעשה אנשים רבים מעידים כי תזוזות בני הזוג במהלך השינה גורמת להם להתעוררויות. בעיה נוספת היא מידת האווריריות של המזרון. מזרון שאינו נושם יכלא בתוכו זיעה וייצור ריחות לא נעימים שיפריעו להירדם. גם כמות הקפיצים חשובה, מפני שהיא תורמת לחלוקת משקל. כאשר חלוקת משקל אינה שווה או כאשר מידת הקושי לא מתאימה לנו, יכולים להיווצר כאבי גב, צוואר, מפרקים, ועוד. 

כיצד מזרן משפיע על התפקוד שלנו במהלך היום?

שינה שאינה טובה ואיכותית תבוא לידי ביטוי במהלך שעות הערות בצורת סימנים וסימפטומים שונים, הכוללים חוסר ריכוז, עייפות, מצב רוח ירוד, כאבי גוף שונים, כאבי פרקים, עצבנות, שיקול דעת מוטעה, קושי בקבלת החלטות, ירידה בביצועים, ירידה בחשק המיני, ועוד. כמובן שבמצבים של חוסר שינה כרונית מומלץ לשלול גורמים פיזיים ונפשיים אחרים. עם זאת, בלא מעט פעמים החלפת מזרן לדגם מתאים יותר יכולה לסייע לשיפור איכות השינה. 

על איזה מזרן מומלץ לישון?

חשוב להבין כי אין מזרון אחד שמתאים לכולם בצורה אוניברסלית. מדובר בתהליך מורכב ומתוחקם של התאמה לאדם הספציפי ולצרכיו. אנשים שונים ירגישו הכי בנוח עם מזרונים שונים. חלק צריכים מזרן יותר קשה וחלק יותר רך. חלק צריכים פתרון לכאבי גב ואחרים לתנודות בני הזוג במיטה. על מנת להתאים את המזרן הנכון ביותר בשבילנו מומלץ להגיע לחנות באופן אישי ולנסות דגמים שונים עד שמוצאים את האפשרות הנכונה והמתאימה ביותר. ההמלצה הכללית היא לשכב על מזרן כ 20 דקות בשביל לקבל מושג לגבי מידת ההתאמה. גם כאשר המטרה שלכם היא למצוא מזרון יחיד או מזרון זוגי במבצע, אין צורך להתפשר על איכות או על הבדיקות של ההתאמה. 


 
מאמרים - עמוד הבית ריהוט ריהוט לבית האם יש קשר בין מזרן ואיכות השינה?
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com