הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
הדרך להצלחת אילוף הכלב – התמדה! PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י מדוע ההתמדה באילוף חשובה כל כך?   
חמישי, 27 דצמבר 2018 13:53

כנראה שגם אתם פגשתם בחייכם את המילה "התמדה" בעוד ועוד תחנות שונות בחייכם: עם רצונכם להשיל ממשקלכם ידעתם כי עליכם להתמיד בתפריט הדיאטה, עם רצונכם להצליח במבחן חשוב ידעתם כי עליכם להתמיד בלמידה, וכך גם עם רצונכם לחסוך בהוצאות החודשיות – היה עליכם להתמיד בבקרה על הוצאות המותרות. כעת, כשגם אתם החלטתם לאמץ גור כלבים ואתם מעוניינים לאלף אותו, דעו כי המפתח להצלחה בכל התהליך הוא התמדה – גם שלכם וגם של הכלב שלכם.


מדוע ההתמדה באילוף חשובה כל כך?


המון פעמים הדגש הניתן על ההתדמה רלוונטי בעיקר לבעלים של הכלב. כבעליו של הגור, אתם צריכים להבין כי ההתמדה היא זו שיוצרת רצף ומאפשרת גם לכלב שלכם בסופו של דבר להתמיד. נסו לחשוב על עצמכם בתוך תכנית אימונים: הרי שככל שתתמידו, כך תראו תוצאות טובות יותר ומהר יותר. דומה הדבר עם האילוף: לצד המפגשים עם המאלף, גם עליכם לעשות עבודה עם הכלב בבית. עבודה שכזו לא צריכה לגזול יותר מעשר דקות מזמנכם, כאשר המטרה היא לחזק את ההרגלים וההתנהגויות שרוצים להקנות לכלב.


המון פעמים ההמלצה תהיה לבסס את התרגילים השונים באותם הימים ובאותן השעות, כך שנוצר לו מעין ריטואל שהכלב מצפה לו ויודע להגיב אליו בהתאם. מעבר לכך, את האילוף העצמאי שתעשו בבית עם הכלב כתרגול וחיזוק, יהיה כדאי לבצע בשעות ידועות ועל פי תכנון מראש שלכם, כך שתוכלו להתמיד גם אתם במלאכה הנדרשת. תכנון מראש הוא מפתח להצלחה עם האילוף – הכינו לעצמכם לו"ז מסודר שיהפוך אתכם מחוייבים לתכנית.


עם התמדה, הכלב לא יתקוף עוד חתולים:


לבטח גם אתם מכירים היטב את התגובה של הכלב שלכם כאשר הוא רואה חתולים. אז אולי הכלבים והחתולים לא יהפכו להיות החברים הטובים ביותר, אך עם תכנית אילוף מקצועית המתבצעת עם מאלף כלבים, הכלב שלכם ידע להגיב בצורה מבוקרת ומאוזנת יותר למראה של חתול. עושים זאת באמצעות חיזוקים חיוביים, באמצעות תכנית אילוף המותאמת לכלב שלכם ובאמצעות התמדה! האילוף שם את הדגש גם על סוגיית התקופנות של הכלבים, הכוללת גם את התגובה שלהם כלפי חתולים.

 
מאמרים נוספים :

» נא למחוק את המאמר

נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא למחוק את המאמר נא...
מאמרים - עמוד הבית כללי קטגוריה כללית הדרך להצלחת אילוף הכלב – התמדה!
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com