הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
הויאגרה הנשית לא מצליחה להתרומם מה שמרים לגבר לא מלהיב את הנשים PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ריקי כץ   
שלישי, 25 יולי 2017 09:22

כחצי שנה לאחר שהתרופה להגברת חשק מיני לנשים אושרה על ידי ה FDA ונקנתה במיליארד דולר ,נפילתה של היצרנית הובילה לכישלון מסחרי בשיווק הגלולה המדוברת ומעוררת המחלוקת.

 

באוגוסט היתה לחברת התרופות האמריקאית ספראוט גלולה חדשה, שהציתה במהרה את דמיון האומה.

מינהל המזון והתרופות (FDA) אישר זמן קצר לפני כן את התרופה "אָדי" (Addyi) לטיפול בדחף מיני נמוך אצל נשים. קומיקאים בתוכניות לילה התלוצצו על "הוויאגרה הנשית"; אנליסטים העובדים בוול סטריט העלו השערות על מכירות המניות; ובניסויים קליניים דיווחו נשים על עלייה קטנה, אך משמעותית מבחינה סטטיסטית, של מספר החוויות המיניות המספקות בחודש. "זה היה רגע ענק לנשים", אמרה סינדי וייטהד, מנכ"לית ספראוט, לכתב העת "פורבס".

 

המצב נראה אפילו עוד יותר טוב מבחינת ספראוט, כשחברת התרופות הבינלאומית וליאנט, יצרנית תרופות שהחוש העסקי החריף שלה הפך אותה ליקירת שוק המניות, קנתה את ספראוט במחיר המדהים של מיליארד דולר - פי שניים משוויה חודשיים בלבד לפני כן.

 

המנכ"לית במשרדי החברה, ב-2013. שאלות על יעילות התרופה עלו עוד לפני ששווק האי־פי באוגוסט היתה לחברת התרופות האמריקאית ספראוט גלולה חדשה, שהציתה במהרה את דמיון האומה. מינהל המזון והתרופות (FDA) אישר זמן קצר לפני כן את התרופה "אָדי" (Addyi) לטיפול בדחף מיני נמוך אצל נשים. קומיקאים בתוכניות לילה התלוצצו על ה ויאגרה הנשית אנליסטים העובדים בוול סטריט העלו השערות על מכירות המניות; ובניסויים קליניים דיווחו נשים על עלייה קטנה, אך משמעותית מבחינה סטטיסטית, של מספר החוויות המיניות המספקות בחודש. "זה היה רגע ענק לנשים", אמרה סינדי וייטהד, מנכ"לית ספראוט, לכתב העת "פורבס".

 

המצב נראה אפילו עוד יותר טוב מבחינת ספראוט, כשחברת התרופות הבינלאומית וליאנט, יצרנית תרופות שהחוש העסקי החריף שלה הפך אותה ליקירת שוק המניות, קנתה את ספראוט במחיר המדהים של מיליארד דולר - פי שניים משוויה חודשיים בלבד לפני כן.

 

אך שבועות אחדים אחרי הקנייה, הכל השתבש. וליאנט הפכה מיקירת המשקיעים למנודה, מאחר שהמודל העסקי שלה - קניית תרופות ותיקות והעלאת מחיריהן - התקבל בשאט נפש בינלאומי. מאז, מניותיה ירדו ב–85%. ביום שני פיטרה החברה את כל כוח המכירה של "אדי" והודיעה שהיא מתכננת להכניס אותה השנה מחדש לשוק.

 

מראיונות עם עובדים לשעבר ב"ספראוט", אנליסטים, משקיעים ורופאים שסייעו להביא את הגלולה לשוק, התברר כיצד שורה של צעדים שגויים שנעשו אחרי העסקה - החל בסערה שפרצה בשל נהלי חשבונאות אגרסיביים, וכלה ביחסים עסקיים חריגים והתנגשויות אגו - גרמו לכישלונה של אחת הגלולות המעניינות ביותר בדור האחרון. "קניית ספראוט על ידי וליאנט הפכה לכישלון אדיר", אמרה האנליסטית ויקי בראיין. "התפרקות תוך חודשיים? זה ממש מבהיל". על אף האופטימיות, "אדי" לא היתה אמורה להימכר בקלות. התעוררו שאלות על יעילותה ועל נוחיות השימוש בה. נשים, למשל, צריכות לקחת אותה מדי יום ולהימנע משתיית אלכוהול. אף על פי כן, התוצאות העלובות הפתיעו והדגישו את בעיותיה של וליאנט.

 

זמן קצר אחרי שנקנתה על ידי וליאנט, מחירה של "אדי" הוכפל, והחברה תכננה למכור אותה ללקוחות באמצעות הזמנות מבית מרקחת וירטואלי בשם "פילידור רקס סרוויסז". אך פתאום וליאנט הודיעה על ניתוק הקשרים עם פילידור, והשאירה את הגלולה ללא מפיצים. הקשרים העסקיים של וליאנט עם פילידור נחקרים כעת על ידי הרשויות הפדרליות, כולל מדיניות תמחור התרופות שלה שתוארה על ידי חברי בית הנבחרים כ"גזלנית".

לאחרונה חשפה ווליאנט שזומנה לחקירה על ידי התביעה הפדרלית, שדרשה מידע על התנהלותה העסקית ועל החלטות התמחור שלה. לחצים הופיעו גם ממקומות נוספים. אנליסטים העלו ספקות לגבי המודל העסקי של וליאנט; הקונגרס התחיל לשאול שאלות על מדיניות התמחור שלה; וחברת השקעות פרסמה דו"ח בו מתחה ביקורת על הנהלת החשבונות שלה. עובד לשעבר אמר כי החלטות שקיבלה וליאנט פגעו ב"אדי". למשל, אחרי שהיא קנתה את הגלולה, היא הכפילה את מחירה ל-800 דולר. חברות ביטוח נרתעו, ואחת מהן הודיעה לווליאנט שבועות אחדים לפני הוצאת הגלולה לשוק שהיא לא תבטח את המחיר 800 דולר.

בנוסף למחיר, גם ההפצה היתה בעייתית. ספראוט יצרה קשר עם אחד ממפיצי התרופות הגדולים ביותר בארה"ב, אך וליאנט ביטלה את ההסכם הזה והעבירה את משימת ההפצה לפילידור, שכבר לא היתה בעסקים. כעת אומרים בעלי המניות של ספראוט כי ההסכם עם פילידור להפצת "אדי" היה טעות קשה. עובדים לשעבר בספראוט אומרים שהשינויים באסטרטגיית המכירה הפריעו למאמציהם לשכנע רופאים לרשום את הגלולה ללקוחותיהם. הם אומרים גם שלא היו להם רבים מאמצעי המכירות הסטנדרטים שלהם, כולל חומר פרסומי בסיסי כמו פוסטרים ועלונים. וליאנט גם מנעה את קיום התוכנית הבסיסית לפיה רופאים היו אמורים להסביר על הגלולה לעמיתיהם.

 

השבועות חלפו ואחדים מחברי אגף המכירות התחילו לחשוד שווליאנט איננה מעוניינת או איננה מסוגלת למכור ביעילות את "אדי". ד"ר ג'יימס סיימון, חבר בוועד המייעץ של וליאנט לשיווק "אדי", אמר כי החברה נקלעה למצב שלא היה לה מושג איך להתמודד איתו, מאחר שהיתה מנוסה במכירת מוצרים ותיקים, בעלי שוק קבוע, ולא תרופות חדשות.

 

גם התלהבות הלקוחות פחתה. גינקולוגית משיקגו סיפרה שרשמה את הגלולה לעשר מהמטופלות שלה בלבד, וקיבלה מהן תגובות מעורבות. "אני מקבלת הרבה מטופלות, ולא נראה שהן עומדות בתור כדי לקבל את התרופה".  ויאגרה מחיר למי שמעוניין.

 

אחרים אומרים שהכישלון של וליאנט הוא רק לטובה. "זה לא היה מוצר טוב במיוחד", אמרה סוזן ווד, מרצה למדיניות רפואית באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון, שהתנגדה לאישור לגלולה מלכתחילה. "אני שמחה שהרעיון הזה, של גלולה לנשים, לא הוכתר בהצלחה".


 
מאמרים נוספים :

» ויאגרה סיאליס גלי הלם תרופות טבעיות ותרופות סבתא שומרים על הזקפה בכל גיל

בעיות בתפקוד המיני הן מזמן כבר לא נחלתם של אנשים בני 70+ בלבד, אלא הן מוכרות גם בקרב גילאים צעירים יותר. בעיות זקפה, אין אונות, אימפוטנציה ושפיכה מהירה הן חלק מהבעיות שבעבר לא הרבו לדבר עליהן, אך בעשור השני של המאה ה- 21 אין שום טעם לשמור עליהן בסוד.   בעיות בתפקוד המיני הן מזמן...

» אין אונות ובעיות בזקפה לא רק ויאגרה

אף אחד לא רוצה לסבול מתפקוד מיני לקוי, יחד עם זאת זו בעיה נפוצה והסיבה לכך טמונה בין היתר באורח חיים לא בריא. הנה ההרגלים היומיומיים שעשויים לפגוע בתפקוד המיני שלכם. אל תגידו שלא הזהרנו   בעיות בתפקוד המיני זה הדבר האחרון שאתם רוצים על הראש שלכם, אבל מצד שני אתם מתעלמים...

» ויאגרה לבדה לא מספיקה דרושה גם התחשבות בבת הזוג

חדר המיטות עמוס במצבים מביכים ולא נעימים שעלולים לקרות לכולם. השאלה היא מה עושים ואיך מתנהגים כשהם מתרחשים כדי שאף אחד מהצדדים לא יפגע וייעלב? שלוש מטפלות מיניות עם התשובות   לאחרונה סיפרה לי חברה שהיא הכירה מישהו חמוד, ואחרי כשלושה דייטים הוא הגיע אליה הביתה. עבור שניהם,...

» חוסר חשק מיני ובעיות בזקפה? ויאגרה ,סיאליס וגם טיפול סקסולוגי

סיכום שנת 2016 בשירות הסקסולוגי בשיבא העלה ממצאים יוצאי דופן באשר לבעיות המיניות בקרב צעירים בני 45-18. בעיות כמו שפיכה מוקדמת ועודף חשק התחלפו בבעיות זקפה וחוסר רצון לקיים יחסי מין. מה הסיבות ואיך מטפלים?   דצמבר 2016, סוף שנה. בשירות הסקסולוגי של המרכז הרפואי שיבא מחשבים...

» ירידה מתמדת בחשק המיני של הגברים

סיכום שנת 2016 בשירות הסקסולוגי בשיבא העלה ממצאים יוצאי דופן באשר לבעיות המיניות בקרב צעירים בני 45-18. בעיות כמו שפיכה מוקדמת ועודף חשק התחלפו בבעיות זקפה וחוסר רצון לקיים יחסי מין. מה הסיבות ואיך מטפלים?   דצמבר 2016, סוף שנה. בשירות הסקסולוגי של המרכז הרפואי שיבא מחשבים...
מאמרים - עמוד הבית רפואה רפואה כללית הויאגרה הנשית לא מצליחה להתרומם מה שמרים לגבר לא מלהיב את הנשים
Copyright © 2017. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com