הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
הישמרו מהשמש הקופחת PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י david halilov   
שבת, 17 יוני 2017 23:58

מדינת ישראל ידועה בקיץ שלה, בשמש הזוהרת ובחופי הים הארוכים. הקיץ הארוך שמתחיל איפשהו בסוף מאי, ונגמר לקראת אוקטובר נובמבר, מביא איתו תופעות קצת פחות חביבות ומהנות

אמנם רובנו נהנים מתקופת הקיץ, ממש עד שנדמה שבחודשי יולי אוגוסט, אף אחד לא עובד וכולם בים. זה כמובן קצת מוגזם, אך בניגוד למדינות אירופה הקרירות, שפע השמש שיש בארץ, הוא אחד היתרונות הגדולים שלה, ומה שמושך מאות אלפי תיירים אליה בכל שנה.

השמש התמידית והתיירים שהיא מביאה, עוזרת מאוד לשווקים הקשורים בתיירות הקיץ והים. ניתן להזכיר לדוגמא, מסעדות רבות ועסקים רבים בקרבת רצועת החוף שמשתרעת מצפון עד דרום, או את עסקי הספורט הימי, שמתפתח מאוד בארץ. כמובן שבאותו הקשר אפשר להזכיר את העיר אילת, שחיה כולה על עסקים שקשורים בקיץ ובשמש.

לא כל הנוצץ זהב

כמו שכולנו ודאי יודעים, שכמו שאור השמש מכיל סגולות ריפוי וויטמינים, הוא גם טומן בחובו סכנה לבריאותנו. חשיפה ממושכת לשמש מבלי הגנה מתאימה, היא מסוכנת ועלולה לגרום לנזקים.

בנוסף, אפשר לדבר גם על בעלי החיים, שעלולים להתייבש בחום הלוהט, אם לא דואגים להם לשתייה מספקת. בעיה נוספת שנוצרת בקיץ היא, שהרצפה או הכביש נהיים לוהטים, וכך כפות רגליהן של החיות נכוות, ומעבר לכאב הפיזי, זה גם עלול להתפתח לזיהומים וגרוע יותר.

לכן בקיץ צריך לדאוג שבעתיים לחברינו בעלי החיים, לא רק באיזור הדרום או המרכז, כל חלקי הארץ מתחממים בקיץ הכבד. לכן כדאי גם להתקין סוככים בצפון הארץ, שיעניקו לכניסת הבית, או לאיזור הרביצה של הכלב, צל מספק. התקנת סוככים בצפון יכולה לשמש גם בעלי מסעדות, או דוכני אוכל שמגישים לאנשים רבים בזמן ארוחת הצהריים, עת השמש גבוהה בשמיים. 


 
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com