הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
הכנות לקראת פרויקט פינוי בינוי PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י אורן גרניט   
ראשון, 27 ינואר 2019 21:23

אם מתבצעים אצלכם בשכונה מספר פרויקטים של פינוי בינוי – אתם יכולים להיות הבאים בתור. פרויקט פינוי בינוי הוא הזדמנות פז להעלות בצורה משמעותית את ערך הנכס ולשפר את איכות החיים. הדירה הישנה שנמצאת היום בבעלותכם תהפוך לדירה חדשה, גדולה יותר ומודרנית. הקבלן עתיד להרוס את הבניין ולבנות מחדש על המגרש בניין מודרני שמיועד למספר רב יותר של דיירים. הבניין החדש יהיה עמיד בפני רעידות אדמה, יכלול לרוב חדרי ביטחון ויעמוד בכל התקנים.

 

איך מתכוננים?

 

בכל פרויקט פינוי בינוי בעלי הדירות בבניין או עורך הדין שמייצג אותם מנהלים משא ומתן אל מול היזם. שלב המשא ומתן הוא השלב שקובע את התנאים בהם הפרויקט עתיד להתבצע ואת כל מה שדיירי הבניין יקבלו מהיזם. זהו השלב בו תקבעו אלו דירות יקבלו בעלי הדירות, האם העסקה תכלול גם חנייה, מה יהיה לוח הזמנים, אלו מתקנים יהיו בבניין החדש, כמה דירות נוספות יוסיף היזם לבניין ועוד.

 

על מנת לממש את הזכויות שלכם בצורה הטובה ביותר כדאי להתנהל בצורה מסודרת כך שכל בעלי הדירות בבניין מיוצגים על ידי אותו נציג. כמו כן, חשוב לקבוע דרישות הגיוניות ולא להציב תנאים בלתי אפשריים שיגרמו ליזם לחפש לעצמו פרויקט אחר.

 

מה עושים כאשר אחד הדיירים מתנגד?

 

כמעט בכל פרויקט פינוי בינוי יהיה לפחות בעל דירה אחד שיביע התנגדות למהלך וינסה לטרפד אותו. לשמחתכם, יש פתרון! כיום ניתן להתחיל בפרויקט כאשר ישנה הסכמה של רוב בעלי הדירות בבניין. אך בכל זאת, נעדיף לשוחח עם הדייר שמתנגד ולפתור עמו את הדברים בדרכי שלום.

 

מי עושים בתקופת הבנייה?

 

לא תהיה אפשרות להתגורר בבניין הנוכחי במהלך הפרויקט. בהתאם להסכם שנחתם היזם יסייע לדיירים במימון פתרונות מגורים חלופיים.


 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com