הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
הסוללה באייפון בקושי מחזיקה מעמד? כיצד לבדוק אותה וממה להיזהר PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י Yohai Yehezkel   
שישי, 16 מרץ 2018 11:32

במקרים רבים בהם אנו חווים בעיות או תקלות במכשירי האייפון אנו מיד נוטים להאשים את אפל, זה הכי קל בלי לבחון את הבעיה והסיבה נאשים את היצרן.

תקלות במכשיר סלולר וגם במכשיר אפל מתחלקים לשלוש:

  1. תקלת יצרן - במכשירי אפל אחוז תקלות היצרן עומד על 1.8% בהשוואה לחברות אחרות מובילות הנתון הזה מצוין.
  2. תקלות בלאי - תקלות שמתרחשות כתוצאה מבלאי סביר זמן שימוש הגורם להתיישנות חלקים נעים כמו כפתורים שקעי טעינה וסוללות.
  3. נזק לקוח - נזק שאתם גרמתם הוא גורם מספר 1 למעל 90% מהתקלות במכשירי אפל.
כך נראת הסוללה באייפון X מחולקת לשני תאים
 

 

מעט על מבנה הסוללה באייפון

סוללות מכשירי הסלולר הנן מסוג ליתיום-יון, סוללות חזקות ויציבות בעלי אורך חיים סביר, עמידותן לאורך תקופת השימוש נחשבת למצוינת ולכן יצרני הסלולר בוחרים בסוללות הליתיום אל אף שקיימות בשוק סוללות חזקות יותר אולם התקלות והבלאי גבוה יותר וכך גם הסכנה להתלקחות.

בכל סוללות הליתום-יון המותקנות מכשירי אפל יש 500 מחזורי טעינה, הסוללה מיוצרת מתוך בסיס הרעיון של הפיתוח שנועד להתוות את אורך חיי הסוללה באייפון וחוזקה.

 

במקרים רבים נתקלתי במשתמשי אייפון שהגיעו אלינו לאחר שהחליפו סוללה במעבדה אחרת בטענה שהחלפתה לא פתרה את הבעיה והסיבה לכך פשוטה, או שהתקינו סוללה לא מקורית או שלא היה צריך להחליף את הסוללה, מעבדות סלולר רבות אינן יודעות לבדוק האם קיימת תקלה או בעיה בסוללה.

 

כל מחזור טעינה מתרחש בין 25% ל 100% לאחר סיום מחזורי הטעינה התאים הכימיים מאבדים מכוחם ונרגיש באופן בולט את הסימפטומים לסוללה חלשה באייפון, סממנים ברורים אלו מתריעים בפניכם שהסוללה הגיעה לסוף חייה.

 


 

 

ממה להיזהר כשמחליפים סוללה

תחום הסלולר ובמיוחד החלקים לתיקון מכשירי אפל מגלגלים מליארדי דולרים בחודש, האינטרס הוא ברור, ההצע גדול וכיום ניתן לראות מפעלים רבים בסין שמיצרים חלקים לא מקוריים ואף סוללות.

גם סוללות מחדשות ניתן למצוא בשפע, אוספים את הסוללה הישנה מטעינים אותה מאפסים את השבב בסוללה המכיל את המידע על מספר מחזורי הטעינה ומוכרים אותה בחזרה למעבדות.

החישבות של שימוש בחלקים מקוריים חדשים ברור היטב לכולם, לאחר 10 שנים בהם מתבצעים אלפי תיקונים בכל יום בישראל יש יותר ממחציתם שאינם מרוצים מהתיקון והסיבה לרוב אינה קשורה למקצועיות הטכנאי אלה לאיכות החלק המשפיע באופן ישיר על עצלחת התיקון או כשלונו.

כשניגשים להחליף סוללה רצוי לבדוק היטב שלמעבדה יש חוות דעת, ניתן לחפש בגוגל ביקורות או בפייסבוק וכך להגיע להחלטה באיזו מעבדה כדאי לתקן את הטלפון החכם שלכם.

 

 
מאמרים - עמוד הבית טכנולוגיה ומדע טכנולוגיה הסוללה באייפון בקושי מחזיקה מעמד? כיצד לבדוק אותה וממה להיזהר
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com