הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
העולם של האינטרנט והפתרונות לאוהבי מוזיקה שקיימים במסגרתו PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י אריאל   
ראשון, 08 אפריל 2012 11:15

העולם של המוזיקה ברשת עושה חיל – רוב האנשים היום מודעים כבר לעובדה הזאת. זה נכון שקיימים צדדים שליליים לדבר זה בדמות הורדות של מוזיקה בצורה בלתי חוקית, אבל בכל אופן, צמיחת האינטרנט הביאה איתה לפריחה מקבילה בעולם המוזיקה. קל הרבה יותר כעת להגיע לקהל, להיחשף בפני מפיקים, למכור, לשדר ולצבור מעריצים.
עבור מעריצי המוזיקה – קיימים גם יתרונות חשובים. עולם האינטרנט לקח את המידע המסקרן על המוזיקאים ותהליך היצירה וגרם לו להיות נגיש עבור כל אחד, אם האומן מעונין כמובן. במסגרת מאמר זה, נבחן חלק מהדברים אותם האינטרנט הפך לזמין יותר עבור קהל מעריצי הזמר, ונראה כיצד הם מסייעים בהפיכת תחביב לעיסוק ממשי.

למי שמחבב את פעולת השירה – מילים לשירים

מפעם לפעם אנחנו שומעים שיר שאוהבים מאוד, אבל לא עולה בידינו לקלוט מהפעם הראשונה את מילות השיר. במקום להאזין לשיר פעמים רבות כדי לנסות לקלוט הכל, או להיחפז לקנות את הדיסק (שבחוברת שלו לרוב ניתן למצוא את מילות השירים), קל למדי לחפש מילים לשירים דווקא ברשת האינטרנט. קיימים אתרי אינטרנט שמוקדשים לכך, ובהם ניתן למצוא מילים לשירים ידועים ואף עבור שירים שמעטים מכירים. אם אהבתם שיר ששמעתם ואתם רוצים לדעת בדיוק מהי אותה מילה בפזמון אשר לא הצלחתם לזהות, או על מה בדיוק הזמר שר, יש לכם הזדמנות מצויינת לדעת!

לתועלת המוזיקאים שבינינו - תווים

לשיר כל אחד יכול (לפחות להנאתו, אי אפשר להעיד על הנאת המקיפים אותו... ) אבל למי שיודע לנגן הדבר אינו פשוט בהכרח. אם ניקח לדוגמא כלי מוכר – הגיטרה – הרי שאת התווים עצמם קשה מאוד לקלוט משמיעה והדבר מחייב הבנה מוזיקלית גבוהה. עבור אלו מכם שלא ניחנו ביכולת שמיעה מוזיקלית מוחלטת, העולם הממוחשב מציע פתרון גם לזה: באתרים רבים שמוקדשים למוזיקה ניתן למצוא מחלקה של אקורדים לגיטרה ובה הוראות הנגינה המעשיות לשירים ידועים. עקרוני לציין ולשים לב – ברוב המקרים אמנים לא מפרסמים תווים, ובהתאם לכך רוב התווים שתמצאו יהיו כאלה שנערכו על ידי מעריצים על סמך הקשבה.

לטובת המעריצים הפעילים יותר – כרטיסים להופעות

לא חסרים אנשים שיגידו שעבורם החוויה האולטימטיבית של האזנה למוזיקה היא דווקא בהופעה חיה. אפילו שיש דיסקים ומוזיקה ברשת, בשביל רבים, להיות נוכח בהופעה חיה היא הדרך להאזין למוזיקה. עם אנשים נוספים וישירות מול המבצע, עם אלתור בין שירים וזיופים בלתי נמנעים של הופעה חיה, וריאציות ופרשנויות מעט שונות לשירים ולשיר עם עוד אנשים – מצוי קסם מיוחד בהופעות לייב. גם פה האינטרנט יכול לעזור: כרטיסים להופעות נמכרים באתרי המוזיקה לכלל הציבור ומאפשרים מדי פעם גם לבחור כיסא מועדף, להשלמת החוויה.
 
מאמרים - עמוד הבית אינטרנט ומחשבים שירותי מחשוב העולם של האינטרנט והפתרונות לאוהבי מוזיקה שקיימים במסגרתו
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com