הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
התנהלות נכונה בעת תביעת נזיקין PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י עידן שלומן   
שני, 22 אפריל 2019 11:07

 לצערנו אנו נתקלים לא פעם במקרים בהם אנו או מישהו מהקרובים לנו עוברים תאונה או מקרה כלשהו הגורם נזק גופני במידה כזו או אחרת. המקרה יכול להיות תאונת דרכים, פציעה בעבודה, פגיעה בדרך ללימודים או רשלנות רפואית כלשהי. בכל אחד מהמקרים הללו אתם זכאים לתבוע פיצויים על פי דיני נזיקין במדינת ישראל.

מהם דיני נזיקין?

מדובר על קשת רחבה של תחומים בהם המכנה המשותף הוא האפשרות לתבוע על נזק גופני או נפשי שנגרם לכם. במרבית המקרים מדובר על גורם כלשהו חיצוני אותו ניתן לתבוע משפטית לפיצויי כספי, וזאת בנוסף לאפשרות שלכם לתבוע את חברת הביטוח שלכם לתשלום פיצויים ששילמתם עבורם לאורך השנים (אובדן כושר עבודה, טיפולים, סיעוד וכן הלאה).

באלו מקרים ניתן לתבוע?

תביעות נזיקין יכולות להיות כאמור בשל מגוון סיבות והתרחשויות שונות. לדוגמא:

תאונות תלמידים שהתרחשו במסגרת השעות או הפעילות במוסד החינוכי עצמו או ללא קשר אליו. כל תלמיד בישראל מבוטח בביטוח תאונות תלמידים על כל מקרה של נזק הנגרם לו ולכן יש לכם את הזכות לתבוע פיצוי במקרה שכזה.

עורך דין תאונות דרכים נתפס לרוב בתור מי שעוסק בהגנה על מי שרישיונו נשלל או שנמצא עובר עבירות תנועה רבות אך אתם זקוקים לכזה שעוסק בנזיקין במקרה ונפגעתם בתאונת דרכים ואין זה משנה מי האשם בתאונה או מדוע נגרמה. נזק הדוף שלכם מאפשר תביעת פיצויים.

רשלנות רפואית עכב ניתוח או טיפול היא גם כן מצב נפוץ בתחום תביעות נזיקין, בעיקר עם פריחת הניתוחים והטיפולים הקוסמטיים שלא תמיד מובילים לתוצאה הרצויה ולעתים אף פוגעים במצב הקיים.

כיצד מתנהלת תביעת נזיקין?

נתחיל בדבר החשוב ביותר שיש לדעת, תביעת נזיקין מנהלים עם עורך דין שזהו תחום העיסוק העיקרי שלו ולא עורך דין "כללי" או בעל ידע וניסיון בתחומים אחרים. אין כאן רק תהליך של הגשת בקשת לפיצוי אלא מדובר לרוב על תהליכים מורכבים, הדורשים ידע משפטי נרחב בתחום הנזיקין, הבאת הוכחות רפואיות למצבכם והוכחות (במקרים רבים) לאשמה של גוף כזה או אחר.

כיוון שבמרבית התביעות הללו מדובר על התנהלות מול רשות ממשלתית או מקומית, מוסד רפואי או חינוכי וכמובן חברות הביטוח, הרי שיש להם הגנה משפטית רחבה וחזקה וחשוב שגם אתם תגיעו מוכנים לתביעה מולם כראוי עם עורך דין בעל ידע וניסיון רב בתחום התביעה שעל הפרק.

 


 
מאמרים - עמוד הבית חוקים ומשפטים עורכי דין התנהלות נכונה בעת תביעת נזיקין
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com