הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
זיכיון למכירה - זאת הדרך הבטוחה לעשות עסקים PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י amir769   
שבת, 30 דצמבר 2017 18:54

זיכיון למכירה

זיכיון למכירה ניתן למצוא באופן יעיל באתרי האינטרנט השונים מבניהם: פורטלים, אתרי דרושים ואתרים של חברות פרטיות המתמחות בחיבור בין חברות לזכיינים. כיום שיטת הזכיינות תופסת תאוצה ונחשבת לאחת השיטות הכלכליות הרווחיות והמשתלמות ביותר לחברה המציעה זיכיון למכירה, לבעל העסק (הקונה) וללקוח.

מהו זיכיון למכירה?
זיכיון הינו מצב בו חברה או גוף מסוים מוכר זכויות עסקיות מסוימות לאדם אחר מתוכן הזכות להשתמש בשמה, הזכות להשתמש בשיטות עבודתה והזכות לסחור במוצריה כאשר אין מחויבות לכלול את כל אלו כחלק מהזיכיון וההגדרה תלויה בהסכם הזיכיון או החוזה. מבחינת שיטת הזכיינות מדובר על דרך אשר בה חברה גדולה יכולה לייצר לה סניפים נוספים ולהרחיב את תחום עיסוקה (הפיזי והעסקי) ללא השקעה של אנרגיה וכסף רב ותוך מינימום סיכונים, מבחינת הזכיין דרך זו מאפשרת לו לפתוח עסק יחד עם כל הידע העסקי אשר הוכח כמוביל להצלחה ותוך שימוש בקונספט, מוצר ושם מוכר אשר עוזר לייצר תנועה כלכלית כבר מרגע פתיחת העסק. מבחינת הסכמים וחוזים, זיכיון בדרך כלל ניתן לזמן קצוב כאשר עצם ההישארות כזכיין של החברה תותנה בדרך כלל בקיום כל תנאי הזכיינות אשר מפורטים בחוזה, אי עמידה בתנאי החוזה תוביל לביטול הזכיינות מצדה של החברה ולכן כחברה המוכרת זיכיונות חלק מהעבודה העיקרית היא פיקוח על פעילות הזכיינים.

זכיינות אופנה
זכיינות למכירה בתחום האופנה נקראת בדרך כלל "זכיינות תפעולית" ומקנה לאדם זיכיון להפעלת החנות באופן שוטף תוך קבלת סחורה בחינם מהחברה, במקרה של זכיינות מהסוג הזה האחוזים מתחלקים בין הזכיין לחברה באופן כמעט שווה מה שמזכיר יותר סוג של שותפות, במדינת ישראל בדרך כלל נהוג לתת 43% לזכיין אך לכל חברה יש את הזכות לבחור בתנאי הזכיינות ולכן זה לא קבוע.

זיכיון למכירה בישראל
בשנת 2005 התקבלה בישראל ההחלטה להתנהל בתחום הזכיינות על פי "קוד אתי לדיני זכיינות" וגובש מסמך אשר מבוסס על הקודים האתים לדיני זכיינות המקובלים במדינות אירופה וארצות הברית, כיום נהוג לעבוד על פי מסמך זה וחברות רבות בארץ חתומות עליו.    
מאמרים נוספים :

» זיכיון למכירה – איך מממנים אותו?

זיכיון למכירה – איך מממנים אותו?זיכיון למכירה הוא צעד חיובי וחיוני שעוזר ליזמים רבים להקים עסק בראש שקט הרבה יותר, אבל כדי שהעסק יעבוד הם עדיין זקוקים למשאב אחד מרכזי: כסף. מצד שני, לרובנו אין הון עצמי מספק כדי לכסות את כל ההוצאות, מתשלומי השכירות דרך משכורות לעובדים ועד...
מאמרים - עמוד הבית כללי קטגוריה כללית זיכיון למכירה - זאת הדרך הבטוחה לעשות עסקים
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com