הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
חימום מתחיל מהרצפה PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ניסן אשכנזי   
רביעי, 30 מאי 2018 15:13

העונה של החורף היא כה קצרה בארץ עד כי מדובר כבר בכמה שנים שחונות שבהן בכלל לא יורדת כמות הגשם הנדרשת אלא פשוט חווים רמה מסוימת של התקררות של הטמפרטורות לצד שבועות ספורים ביותר של גשם שמגיע לסירוגין.

בימים המתקררים יותר אנשים עוברים אל בגדים ארוכים על מנת להתחמם, ובשעות הערב מדליקים את שיטת החימום העיקרית שכבר קיימת בעזרת מיזוג אוויר מקומי או מרכזי. הבעיה עם מיזוג אוויר שכזה היא שהוא לא ממש יעיל עבור הקור, אלא יותר עבור החום של הקיץ. רק לאחרונה יותר אנשים למדים להכיר חימום תת רצפתי לדירה, כאשר זו שיטה שיותר מוכרת בארץ שהיא בעיקר קרה.

 

למה עדיף חימום מהרצפה

חימום אשר נובע מן הרצפה הוא בראש ובראשונה כזה שנעים מאוד להלך עליו, זה אומר שלא צריכים יותר לטרוח עם נעליים מלאות בפרווה או לחפש אחר גרביים עבות כדי שלא לחוש את הקור אשר נובע מן הרצפה הקרה. זו גם הסיבה שבעונת החורף אנשים רבים מתחילים להוציא את השטיחים שלהם מן המחסן, ואיתו מרפדים כל אזור שבו יכולים לחוש רגליים קרות ולהשיג את הבידוד היעיל של הטמפרטורה הקרה של הרצפה.

מלבד זאת, כאשר מחממים את הרצפה החימום עולה כלפי מעלה, ובאופן הזה מקבלים חלל שהוא חמים למדי לאחר שהחימום הופעל למשך של זמן מה. חימום תת רצפתי הוא כזה שיכול להיות מופעל על ידי שימוש במים או באנרגיה של גז, כך שגם כל אחד יכול לבחור לעצמו איזו סוג של הוצאה הוא רוצה לבצע כאשר הוא צריך לחמם את הבית. באופן הזה חוסכים בחשמל ומפעילים את מיזוג האוויר רק כאשר הוא באמת יעיל, בקיץ החם.

 
מאמרים נוספים :

» חימום תת רצפתי

כיום בעידן המודרני, בו קיימות אופציות רבות שונות ומגוונות לחימום הבית או חימום חלל מסוים, איך נוכל לדעת בבטחה, מה הדרך הזולה והיעילה ביותר, ואיזו מערכת אמינה ביותר לאורך זמן, ונוכל להיות סמוכים ובטוחים שביצענו עסקה שלא נתחרט עליה ?מערכות חימום ישנם לא מעט, תנור נפט, קמין (גזעי...
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com