הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
חתונה דתית PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י דותן סופר   
ראשון, 23 מאי 2010 07:47

מוסיקה לאירועים חתונה דתית

ההתלבטות המיידית של כל זוג שמתחתן בחתונה דתית עם קהל מגוון דתי וחילוני,היא אם להזמין להקה או די ג'י,מלבד זאת לחתונה עם מוסיקה חסידית יש אופי שונה וצריך די ג'י מקצועי שיודע ומבין בתחום כדי להצליח בחתונה כזו,במיוחד אם זו חתונה שבה משולבת מוסיקה חסידית ומוסיקה רגילה.ההתלבטות השניה היא אם לקיים הפרדה במהלך הריקודים.אם בכלל לקיים,לכמה זמן ובאיזו צורה.

בדרך כלל אירועים עם מוסיקה חסידית,הם אירועים שלכל אורך האירוע יש מוסיקה חסידית.באירועים כאלה ההתלבטות אם לקחת די ג'י או להקה מתנקזים לשיקול של המחיר,כמובן שאין זה השיקול היחיד,אבל זהו שיקול משמעותי מפני שלהקה מטבע הדברים בדרך כלל יקרה יותר מדי ג'י,גם בגלל שהיא מנגנת מוסיקה חיה,וגם בגלל שלהקה מטבעה, מונה יותר אנשים מאשר די ג'י שמגיע לכל היותר עם עוזר ואו די ג'י נוסף.

להקה יכולה לתת מענה טוב יותר לחתונה שכולה על טהרת המוסיקה החסידית.כמובן שזה תלוי מאוד באיכות הלהקה לכל מרכיביה,כמה הנגנים והסולן מנוסים ויודעים שירים וסגנונות שונים,אבל להקה בדרך כלל נותנת מענה טוב יותר מדי ג'י לחתונה שבה אך ורק מוסיקה חסידית.גם בתחום ההנחייה יתרונה של הלקה עדיף על פני די ג'י,לא כל התקליטנים יכולים ואו רוצים לנהל את הערב מבחינה מילולית ובדרך כלל ללהקה או לסולן שלה אין בעיה כזו.

באירוע בו המוסיקה מגוונת וצריך גם שירים אחרים ולא רק חסידיים,ללהקה לעיתים יש בעיה קטנה,יכולתו של הדי ג'י גדולה יותר,הוא מגיע על פי רב עם כמות עצומה של מוסיקה מכל הסגנונות ומכל התקופות ויכול לתת מענה טוב יותר לאירוע כזה.ואולם לא כל די ג'י יודע לעשות אירוע כזה,לכן כשאתם מחליטים לפנות לדי ג'י כזה כדאי מאוד שתבדקו את הניסיון שלו ואת הידע שלו בתחום הזה כי לידע ולניסיון חשיבות מכרעת בהצלחת החתונה.בדרך כלל בחתונה עם מוסיקה חסידית,ולא רק מוסיקה חסידית,החלק הראשון מוקדש למוסיקה חסידית,החלק השני למוסיקה עברית והחלק האחרון למוסיקה רגילה.

בשנים האחרונות המוסיקה החסידית זוכה לעדנה וגם באירועים חילוניים לגמרי משמיעים מוסיקה חסידית כזו או אחרת,די אם נזכיר את השיר אנחנו מאמינים בני מאמינים של לי פישמן שהפך בשנתיים האחרונות ללהיט שורף רחבות ואת השיר של אייל גולן החדש לקייץ הזה שמסתמן כלהיט בכל חתונה בקייץ הקרוב,מי שמאמין לא מפחד.

גם בתחום המוסיקה החסידית ישנם שינויים משמעותיים והיא בחלקה מדביקה את מה שמתרחש במוסיקה החילונית,לא בוידאו קליפים הסמי פורנוגרפים שלעיתים נראים במוסיקה החילונית כמובן,אלא במקצבים,אפשר להזכיר את הקטע המדהים של להקה חסידית מארה"ב ת שמבצעת כניסה של זוג חרדי לאולם על רקע המקצב של ליידי גאגא לפני פוקר.חלק מהמוסיקה החסידית קיבל תנופה מאוד גדולה עם פריצתה של הלהקה החסידית אוף שימחס,שעשתה למוסיקה החסידית כמעט מה שהיהודים להבדיל עשו לרוק הישראלי הגוסס כשהם פרצו.אוף שמחס הוציאו שורה של להיטים קצביים,שמחים,מרעננים שהפכו שם דבר בתוחם האירועים בזמנם,בעקבותיהם באו ביצועים של ברסלב שלקחו מקצבי טראנס והלבישו אותם על מוסיקה חסידית ומכאן היה קל מאוד להשמיע מוסיקה חסידית גם במקצבים מזרחיים מה שנקרא מוסיקה מגויירת.לקחת להיט ים תיכוני להשתמש במקצב המוכר עם מילים שלא יפגעו באוזני הקהל הדתי.

כל זה הפך אמנם את המוסיקה החסידית לנגישה יותר עבור כל הקהלים,אבל אם אתם מצפים לקבל מגוון שאיננו רק דתי,כדאי לכם לשמיע מוסיקה אחרת ולא רק דתית, כל עוד זה לא יפגע בהורים שלכם או לפחות תעשו את זה בהסכמה איתם בלי לריב.

מבחינת ההפרדה בחתונה דתית משולבת,בדרך כלל נוהגים לרקוד בחלק הראשון בהפרדה עם או בלי מחיצה ובחלקים האחרים ללא מחיצה.תהליכים שמתרחשים מזה זמן רב בקרב הכיפות הסרוגות הופכים את הקהילה הזו לחרדלית ועם המגמה הזו גם הנטייה לקיים חתונה שלכל אורכה הפרדה.זה מאוד אישי וכל אחד צריך לעשות מה שמתאיםלו. בהצלחה.דותןסופר.

 
מאמרים נוספים :

» ההבדלים בין סטודנטים מתחתנים בארץ ובעולם

בניגוד למה שנהוג לחשוב, יש הרבה מאפיינים משותפים לבני זוג שבוחרים להתחתן. מאפיינים אלו משותפים גם לבני זוג בישראל וגם לאלה שנמצאים מעבר לים. למעשה, את המאפיינים המשותפים בין סטודנטים מתחתנים למשל ניתן לראות בארצות הברית, באירופה וכמובן בישראל. מה שמעניין לגלות זה דווקא...

» אז מתי חתונה קטנה היא האירוע המתאים לכם ביותר?

כזוג מאורס, מציפות אתכם לא מעט שאלות שאתם רוצים להשיב עליהן כמה שיותר מהר: היכן לחגוג, עם מי לחגוג, מתי לחגוג והאם כדאי לחגוג חתונה גדולה או חתונה מעט קטנה יותר.אירוע בסגנון מסתמן כמועדף על המון זוגות המתחתנים גם באירועי החורף וגם באירועי הקיץ. אם גם אתם נמנים בין אחת מהקבוצות...

» טיפים ליום חתונה נהדר

  היום של החתונה יכול להיות זיכרון נהדר או כזה שבו רואים את הסטרס בכל תמונה ותמונה. זה לא ממש משנה עד כמה הצלם אשר נבחר עבור צילום חתונה הוא מוכשר כאשר שני בני הזוג לחוצים עד מעל לצוואר. נה כמה טיפים לסיוע מהיר ליום קסום ונהדר.  מעבירים סמכויות לשושבי/נה לא צריכים לענות...

» מצלמים אירוע מושלם

  חתונה היא אחד מרגעי השיא של החיים. עבור יום חתונה אחד מתארגנים להם שני בני זוג במשך של כמה חודשים שבמהלכם הם צריכים למצוא את התאריך הכי טוב, את אולם האירועים עבור עריכת החתונה, את הבגדים לאירוע, את האוכל הנבחר, את המוזיקה שתהיה ברקע וגם את הצלם. זה אוסף של הרבה מאוד פרטים...

» שמורתה גן אירועים

חתונה מדהימה בגן אירועים גם אנחנו חלמנו על אירוע קסום ובלתי נשכח! חיפשנו כל כך הרבה באולמות אירועים עד שמצאנו את הגן אירועים המהמם "שמורתה"לקחנו בחשבון שיש לנו הרבה מאוד אורחים אז צריך גן ארועים גדול. כבר שהגענו למקום מיד ידענו שזה זה!   גן אירועים שמורתה מספק את הפתרון...
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com