הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
טיפים לכתיבת ראשי הפרקים לעבודת הסמינר PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י טיפים לכתיבת עבודה סמינריונית   
רביעי, 24 אוקטובר 2018 12:53

לכל ראש פרק שכזה ישנה אחריות גדולה, והיא לקדם את הקורא ברצף כרונולוגי תוך שתקוותו היא להגיע למענה על שאלת המחקר שהצגתם. לפניכם, כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם לכתוב ולהציג ראשי פרקים נכונים ומדוייקים.


כל ראש פרק כנושא חדש בעבודה שלכם:


ראשית, עליכם לזכור כי כל ראש פרק הינו נושא שלם בעבודה שלכם. חשוב לציין זאת מאחר ואת ראשי הפרקים עליכם להגיש לבדיקה של המרצים ברוב המקרים. אחת הבעיות הגדולות ביותר בעבודות כמו הסמינר היא חוסר מיקוד: זיכרו כי עליכם להיצמד לנושא הנבחר שלכם, כאשר בראשו שאלת המחקר. ראשי הפרקים מסייעים לכם בסופו של דבר להשיב על השאלה הגדולה. מה שנדרש מכם הוא להתמקד בכל ראש פרק, תוך שעליכם להיצמד אליו ולסטות כמה שפחות אל תחומים אחרים.


צרו את ראשי הפרקים בצורת שאלה מסקרנת:


כל נושא תוכלו להציג בכמה אופנים שונים. על מנת שעבודת הסמינר שלכם תבלוט בין כל העבודות האחרות ועל מנת שחוויית הקריאה של הבודק תהיה מיטבית, עליכם להציג את ראשי הפרקים בצורה הכי מסקרנת ומעניינת שיש. אחת הדרכים היא להפוך את נושא ראש הפרק לשאלה. בעת שאתם שואלים שאלה, אתם גורמים לקורא לחשוב, להסתקרן ולתהות לגבי התשובה. כך לדוגמא, תוכלו להציג את הנושא הבא: מצד אחד, תוכלו לכתוב ראש פרק בדמות "השפעות הסכסוך ישראלי-פלסטיני על הכלכלה". מנגד, תוכלו לשאול שאלה מסקרנת: "האם ואיך משפיע הסכסוך הישראלי-פלסטיני על הכלכלה?"


דאגו לכך שראשי הפרקים יצרו סדר כרונולוגי ברור:


ראשי הפרקים חייבים להיות בעלי סדר ברור והגיוני. זיכרו כי כל ראש פרק הוא נושא בפני עצמו, ועליכם לדאוג לכך שכל פרק שכזה יהיה צעד נוסף בדרך אל התשובה הגדולה על שאלת המחקר. מדובר על דרך ארוכה, כאשר כל פרק הוא פסיעה בדרך – עד שתגיעו אל נקודת היעד. על כן, שימו לב כי המהלך שאתם עושים הינו מהלך שמקדם אתכם, ולא כזה שיוצר מבט לאחור על הפרק הקודם. במידה ואתם מגלים לאורך תהליך הכנת העבודה כי אתם מתקשים להציג רעיונות או ליצור מהלך תקין, תוכלו להסתייע בשירות של כתיבת עבודה סמינריונית.


הבטיחו כי ראש הפרק מתקשר באופן ישיר לנושא העבודה:


ראשי הפרקים המון פעמים מבססים קרקע פורייה לסטייה מנושא העבודה. אם ניצמד שוב לסכסוך הישראלי-פלסטיני, הרי שהוא מגלם בתוכו לא מעט היבטים. בהתאם לשאלת המחקר שלכם, יהיה עליכם ליצור ראשי פרקים הרלוונטים אך ורק לנושא הראשי שלכם. בין היתר, אתם נבחנים גם על המיקוד שלכם, הרלוונטית של הפרקים בהתאם לשאלת המחקר ואיך כל ראש פרק תרם לשלם הכולל. 
מאמרים נוספים :

» מדוע סטודנטים סובלים מחרדת בחינות?

כל סטודנט במידה כזו או אחרת סובל מחרדת הבחינות. ניתן להתמודד עם החרדה באמצעות מדיטציות או עם ההבנה כי תמיד ישנו מועד ב'. מה שהמון סטודנטים רוצים להבין הוא מדוע הם סובלים מאותה החרדה. הסיבות? כאן לפניכם:הציפיות הגבוהות של כל סטודנט מעצמו:מרבית הסטודנטים מעידים כי הסיבה שבגללה...

» מי מפחד מהעבודה הסמינריונית?

הלימודים מתישים אתכם? כורעים תחת נטל העבודות? העבודה במלצרות משאירה לכם מעט מאד זמן ללימוד וחקר? יש פתרון לכך. במציאות האקדמית בישראל, כמו במדינות רבות בעולם המערבי שבה הדרישות האקדמיות מרקיעות שחקים ובמקביל סטודנטים נדרשים לממן את עצמם ואת התואר האקדמי, לא מעט סטודנטים...
מאמרים - עמוד הבית לימודים וחינוך לימודים כללי טיפים לכתיבת ראשי הפרקים לעבודת הסמינר
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com