הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
טכנאי מזגנים מסביר: מה זה בכלל אינוורטר? PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י eitan2   
שני, 30 יולי 2018 12:28

המילה "אינוורטר" נזרקת לאוויר פעמים רבות כשמבררים על קניית מזגן חדש. אך מה זה בעצם מזגן אינוורטר והאם באמת כדאי להשקיע בקנייתו? שאלנו טכנאי מזגנים ותיק וקיבלנו את כל התשובות.

 

בשנות השמונים מזגן מפוצל היה מונח הקסם שכולם רצו וחיפשו, גם אם לא היו סגורים לגמרי על משמעותו (הכוונה בשם הוא לפיצול המזגן של פעם לשתי יחידות נפרדות, שאחת מותקנת מחוץ למבנה ואחת בפנים). כיום גם שמו של האינוורטר נישא בפי כל, או לפחות בפיהם של טכנאי מזגנים רבים בארץ, אך לא כל הקונים אכן מבינים מה בדיוק מייחד את טכנולוגיית האינוורטר ומה היא עושה, חוץ מהסיסמאות הידועות מכל טכנאי מזגנים שני על החיסכון בחשמל.

 

אם כך, אנו באים לעזרה! שוחחנו עם מומחה במתן שירות תיקון מזגנים במרכז ובגוש דן, כדי להבין אחת ולתמיד מה עומד מאחורי ההמלצות.

 

מה היה לפני האינוורטר?

 

ניקח מזגן מפוצל רגיל, ללא אינוורטר: אתם מגיעים לחדר, לוחצים על כפתור ההפעלה והוא מתחיל לעבוד. למעשה, אומר טכנאי המזגנים, המדחס מתחיל לעבוד והוא שמניע את פעולת קירור החדר. המדחס עובד בכל הכוח כדי לקרר. הוא לא יפחית את מהירותו ולא ייעצר אלא אם תסגרו את המזגן או אם התרמוסטט מסמן לו שהחדר נמצא בטמפרטורה הרצויה ולכן הוא יכול להפסיק. עכשיו כשהמדחס לא עובד, לאט לאט יתחיל החדר שוב להתחמם מחדש.

 

מה קורה במזגן אינוורטר?

 

טכנאי מזגנים אינוורטר מסביר: אם קודם המדחס היה עובד על מאה אחוז או על אפס ושום דבר באמצע, במזגן אינוורטר יש יותר אפשרויות להפעיל את המדחס על מהירויות שונות בעזרת מערכת בקרה אלקטרונית.

 

גם במקרה הזה, נכנסתם לחדר והדלקתם את המזגן והוא עובד על מאה אחוז במטרה לקרר מהר ככל שאפשר (ולרוב עושה את זה הרבה יותר מהיר ממזגן רגיל). אבל הפעם כשמושגת המטרה הוא לא נעצר, אלא ממשיך לעבוד כדי לשמר את המצב, רק עושה זאת על מינימום כוח ומינימום בזבוז חשמל (למשל, 10% פעילות). כלומר, בפחות מאמץ אתם מקבלים שעות שבהן הטמפרטורה שרציתם בחדר נותרת יציבה, בלי עליות ומורדות.

 

וזה חוסך בחשמל?

 

הרבה יותר מזה – אומר טכנאי המזגנים. אלו מזגנים שנחשבים (בעיקר של החברות הגדולות) אמינים יותר, עם פחות שחיקה למנוע/מדחס, כלומר, פחות צורך בשירותי תיקון מזגנים. יש גם חיסכון רב בחשמל, של כ-30 אחוז, לעתים יותר, וכמובן הבונוס של טמפרטורה נעימה וקבועה בחדר. עוד יתרון: בגלל שהמדחס פועל לאט יותר רוב הזמן, המזגן שקט יותר.

 

אז למה לא כולם קונים רק מזגן אינוורטר?

 

זו באמת שאלה מצוינת, לאור כל היתרונות שציין אותו טכנאי מזגנים. ולכן הוא מוסיף ואומר: קודם כל, מדובר במזגנים שעולים יותר – אומנם הם מחזירים את ההשקעה בחיסכון, אבל המחיר לעתים מרתיע את הצרכן. דבר שני, אינוורטר חוסך כסף למי שמפעיל מזגן שעות ארוכות, כמו במשרד למשל או בבית שמבלים בו הרבה שעות. מי שמפעיל לזמן לא רב וסוגר, החיסכון יהיה פחות משמעותי. הכי חשוב, הוא אומר, להתייעץ עם טכנאי מזגנים לפני הקנייה תוך לקיחה בחשבון של צורכי השימוש ומבנה החדר, לקבלת החלטה מושכלת יותר.


 
מאמרים - עמוד הבית צרכנות שירותים ומוצרים שירותי מיזוג אויר טכנאי מזגנים מסביר: מה זה בכלל אינוורטר?
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com