הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
יסודות של בנייה PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ניסן אשכנזי   
שישי, 04 אוגוסט 2017 08:35

כל הזמן מדגישים את הערך של יישוב הארץ שאליה חזרנו לאחר אלפי שנים של חיים בארצות ניכר, וחלק מאותה ההתיישבות נעשה על ידי בנייה של מבנים על ידי יהודים שיחד עם הלמידה של הארץ הכירו אותה דרך הקמה של מבנים ארכיטקטוניים שבחלקם הרב נמצא עד עצם היום הזה. אדריכלים צעירים בזמנו, כמו אברהם יסקי שהיה בשנות העשרים לחייו סייעו להקים את הארץ הזו וליישב אותה  עם מבנים לקליטה של העליות הבאות, מבנים של בתי חולים ומבנים למגורים לכל אורכה ורוחבה של הארץ שהייתה אז עוד דלה במבנים מכל הסוגים.

הדגש הוא על אברהם יסקי מכיוון שהוא בי החלוצים בתחום האדריכלות בארץ ישראל, ובתור אחד אשר בזכותו קמו להם מבנים שמייצגים את האווירה של ההתיישבות ואת הרוח האדריכלית שהייתה טבועה בו ומשום כך טבועה עד לעצם יום זה במבנים שנותרו הרבה לאחר לכתו.

 

יסקי, דור ההמשך

זה לא כזה חריג שילדים ירצו ללכת בדרך המקצועית של ההורים שלהם, בייחוד כאשר בעבר הרחוק זה היה אך טבעי כי הילד לומד את משנתו של ההורה שלו וממשיך את דרכו המקצועית בצורה הכי טבעית שיכולה להיות. כיום, כבר קיימת הבחירה בידיי הילדים שיכולים להיות המוני דברים בהתאם לכישורים האישיים שיש ברשותם, ובגלל זה מאוד מחמם את הלב לראות כיצד שני בניו של אברהם יסקי בחרו להמשיך את דרכו של אביהם בתחום האדריכלות בארץ, ובעולם.

הקמה של מבנה מאין היא מלאכת מחשבת של ממש, ויחד עם טביעת האצבע של כל אדריכל ניתן גם לראות את ההשפעות שניכרו עליו לאורכן של שנות הלימוד ושנות ההיכרות עם אבא שהוא אחד מן האדריכלים היותר מכובדים ומוכרים בארץ ישראל הישנה והמודרנית.


 
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com