הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
כדאי ללכת ללמוד ריפוי אלטרנטיבי – ביחוד עכשיו! PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י אריאל   
ראשון, 24 יוני 2012 10:33

אחד המושגים הרווחים במידה הרבה ביותר כיום בתרבות המערבית ובציבור המודרני הינו החיבור בין גוף ונפש. את האמת הפונדמנטלית הזאת עלה בידינו להבין ככל שחשפו אותנו עוד ועוד לרפואת המזרח המסתורי ולשיטות שמקורן במזרח בנושא שיטות ריפוי רלוונטיות במידה רבה יותר בכל אחד.
המסע בעקבות הרגיעה הבסיסית הזאת שתיצור איזון בין הגוף הפיזי ובין הרוח אנחנו מסוגלים לראות שפע בעולם הרפואה המשלימה, וניתן להבחין כיום שישנן מכללות רבות שמציעות לימודי רפואה משלימה לכל מי אשר מעוניינים ללמוד את אחת מגישות הריפוי השונות והמשונות. ישנן הרבה מאוד דרכים לטיפול בבני אדם, וכל אחת ואחת מהגישות האלו שניתן להכיר אותן שמה דגש במקום שונה בגוף האדם כראי עבור כל התחלואות שיש לו. כל מי שרוצה להירשם ללימודי דיאטה והרזיה לצורך הדוגמא, יוכל לאבחן ולספק טיפול עבור מקרים של עודף משקל ולתת דרכי פתרון אלטרנטיביות וכל מי שילמד בשיעורי אירידיולוגיה יהיה מסוגל לבחון את המחלות באמצעות גלגל העין. גם עיסוי, טיפול בפרחים, דיקור סיני ומן הסתם רפלקסולוגיה הן שיטות טיפול נוספות, שמציעות שילוב בין אורח חיים מלא חיים ובין שלווה ושקט מובנה בשגרה היומיומית.

גישת הרפואה המשלימה התחילה לחדור לארץ בשני העשורים האחרונים בערך, והצליחה להשתלב בהגברת ההכרה הציבורית והמדעית בסגנון החיים התקין שאנחנו יוצרים לעצמנו. בין הנושאים הפופולאריים ביותר בעולם הרפואה הטבעית הינה שיטת הנטורפתיה, שמאפשרת ריפוי דרך אכילה בריאה, ושוזרת את זה עם ניסיון קליני מהמערב, שתורם לכל מה שהגישה בעצמה כבר מעניקה למטופלים. גם מחלות ממשיות דוגמת קנדידה הצליחה הרפואה הטבעית לפתור, בדרך הרבה יותר יעילה מהגישה המערבית. גם תחלואים דוגמת גסטריטיס אפשריים לטיפול בעזרת אמצעים משלימים מסוג כזה או אחר.
חשוב להיות מודע איך מוצאים מכללה לקורסים שכאלה. ראשית, יש לבדוק אם המכללה מוכרת בידי גוף אקדמי או קליני רשמי, שמעניקים את החסות שלהם לבתי הספר האלו כחלק מההכרה הציבורית לה הם זוכים.

כיום יש מספר רב של מכללות לרפואה משלימה המציעות את ההשכלה בקורסים השונים וכל מכללה כזאת משווקת רשימת קורסים שעשויה להיות רלוונטית לכל מי שרוצה עבור עצמו את התחום הנקודתי, את הנושא הספציפי שבאמצעותו הוא מעוניין להעניק טיפול. תחומי ריפוי במוסדות לימודיים, שההכרה שלהם אצל מטופלים צמחה לאורך הזמן הם שיטת הרפלקסולוגיה, שפותרת תחלואות על ידי נגיעה בכפות הרגליים, יחד עם שיאצו, המהווה דרך טיפול חומרית המביאה לאיזון של גוף האדם יחד עם הרגש. תחומי העשרה נלווים הם טיפול בפרחים, נתורפתיה, מסאז' רפואי, אקופונקטורה ועוד. כל הגישות נותנות את החיבור לתורות המזרח בגישה הפילוסופית וזהו הקשר הקריטי בין הגוף לבין הרוח.
 
מאמרים - עמוד הבית רפואה רפואה אלטרנטיבית כדאי ללכת ללמוד ריפוי אלטרנטיבי – ביחוד עכשיו!
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com