הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
כל האינפורמציה החיונית על לימודי הוראה בארץ PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י אריאל כהן   
חמישי, 28 יוני 2012 10:26

מטרת הלימודים של תעודת הוראה היא הכשרת תלמידים במקצועות החינוך וההוראה על מנת להכשירם לעבוד כמדריכים מוסמכים, מורים ועובדי הדרכה מקצועיים לחינוך.
תעודת ההוראה היא האישור וההסמכה שנותנת לבני-אדם לעבוד בתפקידי חינוך והוראה במסגרות חינוך שונות, אלו לימודים מרתקים שמשלבים בין ידע עיוני ובין התנסות פרקטית תוך כדי התמקצעות במיומנויות הוראה וחינוך.

לימודי חינוך והוראה נחשבים מבוקשים באופן מיוחד וזאת על אף נתוני המשכורת הבקושי מספקים של עובדי ההוראה בארץ בתקופה האחרונה, נסיבות ההעסקה טובים יותר כיום ונתוני השכר הינם בעלייה, שעות העבודה קלות ומותאמות לאנשים בעלי משפחות וילדים קטנים ומן הסתם שמי שאוהב חינוך ומעוניין להיות נתח מעיצוב דור העתיד מתאים ביחוד למקצוע.
על מנת לעבוד בהוראה בארץ יש לסיים סטאז' בהוראה ולקבל תעודת הוראה, ישנם קורסים לימוד רבים ושונים ועל כל אדם למצוא לו את המקצוע בו הוא מעוניין לעבוד, כדאי להבחין בין לימודי חינוך ולימודי הוראה שכן לימודי חינוך עוסקים יותר בייעוץ חינוכי פרטני וארגוני, תכנון והערכה של מערכי לימוד והחינוך המיוחד כאשר לימודי ההוראה מתמקצעים יותר בשיטות עבודה של החינוך. אחת המכללות המלמדות לימודי חינוך היא מכללת אוהלו הנחשבת לאיכותית במיוחד.

משרד החינוך קובע כי מי שמגלה עניין להיות מורה בבית ספר חייב לאחוז בתעודת הוראה מוסמכת, רישיון הוראה ותואר ראשון אקדמי, כמובן שיש יתר על כן תקופת סטאז' שמהווה תנאי לקבלת הרישיון הוראה וההתמחות היא באחריות ובאישור משרד החינוך, כפי שנעשה כבר זמן מה אצל מכללת אוהלו הפועלת על-פי התנאים הספציפיים של משרד החינוך.
מדוע בני-אדם מתכננים ללמוד את מקצוע ההוראה? מלבד אותם עובדי ההוראה שנדרשים לתעודת הוראה כדי לעבוד כמורים במסגרות בתי הספר ישנם בני-אדם שרוצים להרחיב את היקף תעסוקתם ולחנך אנשים אחרים את תחומי הלימוד שלהם לתואר הראשון, מדובר על אפשרויות תעסוקה חדשות ופרנסה נלווים לאותו המקצוע ולפי כך מאוד מתאים לרכוש תעודת הוראה.

תנאי ההתקבלות חינוך והוראה אינם גבוהים במיוחד ברם ישנה דרישה לשקלול ממוצע ציוני הבגרות והפסיכומטרי, לפעמים ציון החלק באנגלית בפסיכומטרי אינו מספיק גבוה ואז אפשר לעשות בחינה חוזרת. באופן נקודתי, תנאי הקבלה במכללת אוהלו נחשבים לגמישים ומומלץ לפנות אליהם בשביל לבחון את השינויים בתנאי הקבלה מעת לעת
בסמסטר הראשון של הלימודים למדים בעיקר אודות היסודות לתפיסות למידה סוציאליות ופסיכולוגיות, התפתחות חינוכית ואמוציונלית של ילדים קטנים, מבוא ללמידה ומבוא לתלמידים לקויי למידה, ייעוץ חינוכי, ארגון וושיטות לפיתוח מערכות חינוך, אופני ניהול חינוכי, יסודות החינוך וכדומה.

מסלולי הלימוד ותוכן הלימודים:

תוכניות הלימוד של תעודת הוראה כוללים בתוכם מסלול משולב להכשרה המעניק תעודת הוראה, מסלול הסבה להוראה לאקדמאים, מורה מוסמך ודוקטור שמחפשים בו זמנית לקבל תעודת הוראה מעלה. תכנית הלימודים משתנים ממסלול לימודים אחד לשני וזה מפני שכל מסלול התמחות עוסק בקבוצת גיל אחרת בשל כך צריך למיין בחכמה את המקצוע בו אתם מעוניינים לעבוד. תוכניות הלימוד של לימודי תעודת הוראה הם שונים ורחבים באופן מיוחד ומציעים תחומים כמו למשל היסטוריה, לימודי ארצות, ספרות עברית, יסודות האומנות, קורסי יסוד בפסיכולוגיה, לימודי העשרה במגוון רחב של תחומים, שיטות שונות של הוראה, דרכי חשיבה, לימודי התמקצעות והתנסות מעשית בעקבות המקצועות בהם בחרו הסטודנטים, למידה ועוד.
 
מאמרים - עמוד הבית לימודים וחינוך לימודים כללי כל האינפורמציה החיונית על לימודי הוראה בארץ
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com