הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
כמה עולה טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT? PDF הדפסה דוא
כמה עולה טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT? - 5.0 out of 5 based on 1 vote
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י אלי קביליו   
ראשון, 03 פברואר 2019 09:10

טיפול CBT, או בשמו השני טיפול קוגניטיבי התנהגותי, זוכה בשנים האחרונות לאהדה לאחר "שליטה" של הטיפול הדינמי בתחום הפסיכולוגי. את הטיפול הקוגניטיבי תוכלו למצוא אפילו בקופות החולים אשר התחילו להמליץ ולהשתמש בשיטת טיפול זו. בעקבות קופות החולים גם מכונים ומטפלים פרטיים התחילו להשתמש בשיטת טיפול CBT. רבים מן האנשים בוחרים בשיטת טיפול זה למגוון בעיות כמו טראומה ודיכאון, בעיות חרדה שונות (חרדת טיסות, חרדת נטישה וכו').

אז על יתרונות שימוש בטיפול קונגיטיבי התנהגותי לא נדבר במאמר זה, אך על מחיר הטיפול דווקא כן, אנשים חושבים שאם הטיפול בתנופה, מחירו אמור להרקיע שחקים, אך טעות בידיהם, מחיר טיפול ה- CBT הוא אינו זול אך אינו יקר בהשוואה למחירי טיפול פסיכולוגי כזה או אחר.

קיימים מכונים ואנשים פרטיים רבים אשר נותנים שירות לשיטת טיפול זו, רוב המחירים נעים בין 300 ש"ח עד 500 ש"ח למפגש באזור המרכז, חשוב לזכור שבאזורים שונים בארץ כגון הצפון, אולי תמצאו מחירים זולים יותר, כאשר צריך גם לדעת, שלכל מטופל רצוי לעשות סדרה של טיפולים בת כ- 12 טיפולים ובמידה ויש צורך ליותר אז לקחת את זה בחשבון, יש כאלו אשר יצטרכו המשך טיפולים או "חידוש" טיפולים לאחר סוף "חבילת" הטיפולים הללו.

מחיר המפגש נקווה על פרמטרים שונים של אותו מכון או מטפל פרטי, כמו לדוגמא מיקום המטפל (מטפלים אשר עם קליניקות בתל אביב והסביבה יגבו יותר מכיוון שמשלמים יותר על שכר דירה), גודל המכון - יש מכונים גדולים אשר גובים תשלום גבוה יותר בעקבות כוח האדם הרב שיש במקום, ותק המטפל - מטפלים בעלי ותק רב יותר עם טיפול קוגניטיבי התנהגותי יגבו יותר מאשר מטפלים חדשים או צעירים.


 
מאמרים נוספים :

» הדרכת הורים - מה זה ומי צריך את זה?

לא פשוט להיות הורים - כמעט כל יום מזמן קושי או משבר חדש שצריך להתמודד אתו. לא תמיד מדובר במשברים גדולים. לפחות לא מבחינתנו. אבל מבחינת הילדים שלנו מדובר בעולם ומלואו, וכהורים מסורים אנחנו מנסים לתת להם את המענה הטוב ביותר שאנחנו יכולים. אך זה לא תמיד קל - אף אחד לא הכין או לימד...
מאמרים - עמוד הבית רפואה בריאות הנפש כמה עולה טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT?
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com