הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
לבנות מחדש PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י david halilov   
שני, 25 דצמבר 2017 06:54

מונח זה מתחיל להיות מוכר יותר ויותר אצל קבלנים, רוכשי דירות, ובעלי דירות ישנות בכל הארץ

 למי שעוד לא הבין על איזה מונח אנחנו מדברים אז כמובן שמדובר על פרויקט פינוי בינוי המתרחש בכל הארץ. פרויקטים אלו של פינוי בינוי תפסו תאוצה אדירה בשנים האחרונות, וכעת אנחנו יכולים לראות כמעט בכל עיר פרויקטים מסוג זה.

אז לפני שנדבר קצת על תהליך בניה שכזה, נתחיל מההתחלה ונסביר למה התכוון המשורר שטבע את צמד המילים פינוי בינוי.

מדובר על הריסת מבנים קיימים ובנייה מחדש של בתי מגורים חדשים, הגורם הראשי לאשר מהלך שכזה הוא משרד הבינוי. עוד נציין ונגיד כי פרויקטים מסוג זה החלו להיות החל משנת 1998 ברחבי המדינה.
זהו הפתרון האידיאלי עבור ערים לבעיית הדיור ומחסור בדירות עבור זוגות צעירים, בעבר כמעט ולא היינו רואים בנייה לגובה, כיום ישנה הבנה כי אין טעם לבנות בנייני קומות נמוכים וכי יש לפעול לבנייה לגובה על מנת להצליח ולבנות כמה שיותר דירות, כי ברור לכולם שהביקוש לדירה לא יורד אלא רק עולה ועולה.

שלבי ביצוע של פרויקט מסוג זה מתחיל כאשר על הדיירים במבנה הישן להשיג את חתימות מרבית הדיירים כי הם מעוניינים בפרויקט זה. האינטרס של דיירים אלו הוא העובדה כי במרבית המקרים מובטחת להם דירה בפרויקט החדש, דבר המשדרג משמעותית את הנכס שבידיהם ומבטיח להם מקום מגורים טוב ואיכותי יותר.
כמובן שבמהלך תהליך הבינוי על הקבלן להבטיח לדיירים המפנים, פיצוי ואת תשלום שכר הדירה בזמן שהם פינו את הבית.


איפה הסכנות?

על פניו הכל נשמע ורוד ומבטיח, אך יש לדעת כי ישנן מספר סכנות שעל הדיירים לקחת בחשבון לפני שהוא בוחר בקבלן כזה או אחר שיוביל את המהלך לבניית בית דירות חדש.
תמיד יש סיכוי כי הקבלן יפשוט את הרגל במהלך התהליך או שמא הוא לא ימצא רוכשים לדירות החדשות, לכן יש לקחת בחשבון את כל הסיכונים האלו, ולבחור בקבלן יציב בעל קבלות שידוע את העבודה.


 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com