הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
להתנהל מול המערכת PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י david halilov   
שלישי, 31 יולי 2018 05:21

מחלות שנגרמות בעקבות מקצוע מסוים צריכות להיות מטופלות באמצעות פיצויים מביטוח לאומי. כדאי מאוד להצטייד בעורך דין טוב

אנשים מושפעים מאוד מהסביבה שלהם וממה שנמצא סביבם. הימצאות רבה במקום לא היגייני או מזיק יגרום באופן כמעט ודאי למחלות קשות ולכן, חשוב להישמר ולהיזהר. יש אנשים שעובדים בעבודות שנמצאות באזורים ספציפיים שהם אינם היגייניים ואפילו מזהמים. בסופו של דבר, חלקם חולים בעקבות המקום בו הם נמצאים מכורח עבודתם, וצריכים לקבל פיצויים.

זכור לכולם המקרה מנחל הקישון, בו מרבית הצוללנים חלו ונפטרו מסרטן. יש אנשים שעובדים באזורי תעשיה מזוהמים ובקרבת חומרים מסרטנים כמו אסבסט, ולכן, יש הרבה מאוד סיכונים בעבודות שלא נחשבות מסוכנות בהגדרה. כמובן שעובדים שנמצאים בפיגומים מצויים בסיכון גבוה מאוד, אך עובדים שנמצאים בקרבת מקום לאזור מסוכן, יכולים לגרום לנזק ארוך טווח.

לאחר ההתמודדות עם החולי עצמו, צריך לדעת להתמודד עם הפיצויים מהביטוח הלאומי. המטרה של הביטוח הלאומי היא לעזור לאזרחים משלמי מיסים בעת מחלה, אך מדובר בגוף מאוד בעייתי שלא שש לשלם. החולה צריך להוכיח את הקשר שבין המחלה שלו לבין העבודה שבה הוא עבד, ולשם כך, לפעמים צריך לקבל עזרה.

אסמכתאות ומסמכים

ההוכחה של מחלת מקצוע צריכה לבוא עם אסמכתאות ומסמכים חתומים של אנשי מקצוע כמו רופאים. מי שיכול מאוד לעזור בנושא של הוכחת מחלת מקצוע היא עורך דין טוב שמכיר את התחום ואת ההתמודדות מול ביטוח לאומי. עורכי הדין הללו מכירים את המערכת, מעורים בתיקי העבר ויודעים לנצל את חוקי המערכת כנגדה.

כל אחד זכאי לקבל עזרה מהביטוח הלאומי, אם כי לעיתים כדי לקבל את מה שמגיע, צריך קצת להתאמץ. זהו חוסר מזל גדול לעבוד ליד מקום מזהם, וזהו שיקול שאנשים בדרך כלל לא לוקחים, אך כשזה מגיע, והמחלה מתחילה, צריך לדעת להתנהל בצורה נכונה מול המערכת.

 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com