הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
להתנייד בזהירות PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י david halilov   
שלישי, 08 אוגוסט 2017 06:53

כסאות גלגלים ממונעים הם כלי רכב לכל דבר. לכן, הם צריכים להתנהג כך על הכביש ואדם שלא מסוגל לעשות זאת, לא צריך להיות על כסא

חוקי התנועה חלים על כל כלי רכב אשר מתנועע על הכביש וזה כולל גם אופניים, אופניים ממונעות, סקייטבורד ואפילו כסא גלגלים ממונע וחשמלי. יש הרבה מאוד תאונות דרכים בישראל והמספרים רק ממשיכים לעלות. בממשלה עושים מאמצים למגר את התופעה, אך עם כניסתם של האופניים החשמליות לשוק, נראה שקשה מאוד לעשות זאת ולהגיע למספרים נורמליים ביחס למדינות מערביות.

בנושא כסא גלגלים ממונע הסיפור מעט שונה. כאשר אנשים רואים את הכסא, הם נזהרים מעט יותר, מכיוון שהם מבינים שבכסא יושב אדם מוגבל או קשיש. עם זאת, גם הקשישים והמוגבלים הללו עושים טעויות ומוצאים את עצמם לעיתים במצבים מסוכנים. יש כמה מקרים מתועדים של תאונות שנגמרו בעקבות אי ציות של כסא גלגלים ממונע וכאן יש אחריות כוללת של הרבה מאוד אנשים.

כשיר לשימוש

כשמעניקים לקשיש או למוגבל את הכסא הממונע, חשוב מאוד לוודא שהוא כשיר להשתמש בו, הן פיזית והן מנטלית. לרוב מדובר באנשים שלא נהגו תקופה ארוכה, לא התעדכנו בחוקי התנועה ולא בהכרח יודעים כיצד לתפעל את הכסא ולנווט אותו. האחרויות היא הן על הקשיש או המוגבל עצמו, אך גם על משפחתו ומי שנתן לו את הכלים להגיע לאן שהגיע עם הכסא. כמובן שאין להוריד אחריות מהנהגים האחרים בכביש, אך חשוב מאוד לשים את הדעת על הנושא.

הרצון שלנו להעניק לאנשים קשישים ומוגבלים ניידות וחופש פעולה לא צריך להתנגש עם הנושא הבטיחותי. יש אילוצים והיררכיה של חשיבויות, ואם אדם מסכן את עצמו כשהוא עולה על הכביש עם כלי רכב ממונע, עדיף שלא יהיה נייד. הכסא הוא פתרון מצוין ונוח להרבה אנשים, אך חשוב להבהיר לכולם היכן מותר להם לנסוע ואיך כדאי לנסוע ולהתנייד עם הכסאות הללו.


 
Copyright © 2018. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com