הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
לימודי שוק ההון לכל מי שמתעניין PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י אריאל   
רביעי, 20 יוני 2012 12:28


לפעמים בזמן עיון בעיתון או באפליקציה בסמרטפון קופצת לעין פרסומת העוסקת בענייני כספים. לרוב היא קשורה לצמיחה, קריסה, מכירות, רווח והיא מעניינת מאוד.
אולם יש בעיה שהמלל שבא מיד אחריה לרוב לא כל כך מובן.
פוטנציאל מינוף, גמל, קונצרן, אגרות חוב, ריביות - אלו הם מונחים נפוצים שחוזרים באמצעי התקשורת השונים.
המושגים האלה, למעשה, הגיעו מעולם עשיר מאוד בידע ובהזדמנויות להתעשר - הוא עולם שווקי ההון.

בשורות הבאות ננתח את עולם הלימודים של שווקי ההון ונציף דברים שצריך לזכור לכל מי שמעוניין ללמוד את הנושא - על מנת ליצור נקודת התחלה ראויה.

קהל היעד ללימודים

קהל היעד של לימודי שוק ההון בנוי לפי רוב מאנשים צעירים בעלי אוריינטציה כלכלית ועסקית, שמעניין אותם למצוא מקום בעולם הכלכלי ולנהל קריירה משגשגת בעולם זה. חוץ מהם אפשר להכליל גם מקצוענים אשר מעוניינים להגדיל את הידע שלהם בתחום הפיננסי כדי להתפתח במסגרת עבודתם או לבצע הסבה מקצועית.

התמקצעות בתוך לימודי הכלכלה

קורסי שוק ההון פרושים על פני תחומים רבים ויש הרבה ללמוד.
קורסים מקצועיים מרובים מעבירים הסברים בסיסיים והנחלת ידיעות על שווקי ההון ועל הגורמים הפנימיים.
קורסים מקצועיים אחרים מעדיפים להתרכז בכל שוק בצורה פרטנית דוגמת תחום המעוף, קורס השקעות שעוסק נקודתית בביצוע השקעות טובות, תחום הסחר במניות ועוד.
קורסים מקצועיים מקצועיים כאלו מהווים נדבך קריטי של קורסי שווקי ההון כיוון שהם לאמיתו של דבר מביאים להתמחות בנושא הקורס. ברוב המקרים, תפיסה עמוקה גורמת ליצירת רווחים גבוהים במידה רבה יותר מהמסחר.

מהם נושאי הלימודים הזמינים ללימודי תואר?

ידעתם על זה? ישנם תארים אקדמיים בתחומי הכלכלה! מצויים כמה תארים הקשורים לעולם שוק ההון, כגון תואר בוגר במקורות מימון או בוגר בהנהלת עסקים בהתמחות בשוק ההון. היות ומטרתם של מסלולי לימוד אלו הינה להכין את התלמידים לקחת חלק אקטיבי בשווקי ההון מיד עם סיום הלימודים שלהם, הם כוללים קורסים בשוק ההון בנושאי הלימוד הרלוונטיים לעבודה שיצטרכו לבצע עם סיום המסלול, דוגמת עיבוד נתונים, יכולות הנהלה, עבודה עם ריפורטים כלכליים, הנהלת תיקי השקעות, שימושי מחשב אישי ועוד.

השווקים הכלכליים הינם הגורם המשפיע מאחורי המערכת הכלכלית העולמית, המשמעות שלהם עצומה מאי פעם ולכן התחומים שיש להם קשר בהנהלה והתנהלות בשווקי ההון רוכזו לתארים וקורסים מקצועיים שאפשר ללמוד באוניברסיטאות מובילות, סמינרים ובתי ספר כאלה ואחרים. קורסי שווקי ההון מהווים כלי חשוב בשביל כל מי שמעוניין לקחת חלק בעולם הכלכלי ולהיות חלק בתחום שמספק ריגושים ומציע אתגרים וגם ברוב המקרים גם מתגמל בצורה ראויה את מי שלוקח חלק. נותר לנו לברך בהצלחה עבור מי שמעוניין לצבור ידע - והמון הצלחה במסחר!

http://ar.gayout.com/
http://zh-cn.gayout.com/
http://nl.gayout.com/
http://fr.gayout.com/
http://de.gayout.com/
http://hi.gayout.com/ 
http://hu.gayout.com/
http://fa.gayout.com/
http://ja.gayout.com/ 


 

 
מאמרים - עמוד הבית לימודים וחינוך לימודים כללי לימודי שוק ההון לכל מי שמתעניין
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com