הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מבחן קל יותר מעבודה אקדמית? לא באמת PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י האם מבחן קל יותר מעבודה, או שאולי עבודה קלה יותר ממבחן?   
ראשון, 28 אוקטובר 2018 14:40

קהילת הסטודנטים מתחלקת ל-2 קבוצות שונות: קבוצת הסטודנטים שמעדיפים להבחן באמצעות מבחנים באוניברסיטה, וקבוצה שניה שמעדיפה להבחן על ידי עבודות אקדמיות. לכל סטודנט ישנן העדפות שונות, והפקולטות השונות במידה רבה מאפשרות לכם להחליט איך תבחנו, בין היתר באמצעות בחירת הקורסים שלכם. השאלה הגדולה: האם מבחן קל יותר מעבודה, או שאולי עבודה קלה יותר ממבחן? לפניכם חומר למחשבה:


עם עבודה אקדמית אתם יכולים לקבל סיוע, עם מבחן לא:


כסטודנטים המון פעמים אתם חשים כי הגעתם לנקודת אין מוצא: נקודה בה אתם זקוקים לסיוע אך לא יודעים ממי לקבל אותו והאם ניתן לקבל אותו. כל עוד אתם נבחנים בפורמט של מבחן, הרי שלא תוכלו לקבל סיוע במהלכו, ולעתים גם לא במהלך הלמידה לקראתו. מנגד, עם עבודה אקדמית, אתם יכולים לקבל סיוע דרך קבע דרך חומר הלימוד החשוף בפניכם. סיוע נוסף העומד לרשותכם הוא של שירות כתיבת עבודות אקדמיות בתשלום.


אין כל סיבה שתשננו שנים, הוגים ומודלים:


לא אחת נמתחה ביקורת על כך שסטודנטים נבחנים על יכולות השינון שלהם. אכן, כל סטודנט בשלב מסוים מוצא עצמו משנן כמויות אדירות של חומר – בעיקר בעת שהוא לומד למבחנים. כידוע, היקף החומרים של מבחן באוניברסיטה אינו דומה לשום מבחן אחר: מדובר על סיכומים שמנים של סימסטר שלם שאתם נדרשים להכיר אותם לעומק – החל משנים, דרך מודלים חשובים ועד סיכומי מאמרים. מנגד, בעת שאתם נבחנים בפורמט של עבודה אקדמית, אינכם צריכים לשנן דבר – החומר זמין מולכם דרך קבע.


חרדת מבחנים? לא במקרה הזה:


אולי לא כל הסטודנטים אוהבים לדבר על זה או להודות בזה, אך לא מעטים אלו שסובלים מחרדת בחינות. אותה חרדה באה לידי ביטוי בבלאק אווט שלא מאפשר להם ליצוק את הידע שלהם אל הדף, תחושות פיסיות שונות בדמות רעידות ודופק מהיר ולעתים אף סחרחורות. האם ניתן להשיב כך על מבחן? מובן שלא. בעת שאתם נבחנים בעבודה אקדמית, הרי שאתם לא  צריכים לחוות את חרדת הבחינות – פשוט מאחר והשליטה בידיים שלכם: החומרים זמינים לכם, אין לכם זמן קצוב של כמה שעות להשיב על השאלות ואתם גם יכולים לקבל סיוע במידה ואתם זקוקים לו.


אינכם צריכים לקרוא חומר של סימסטר שלם:


כמו כן, העבודות האקדמיות הן עבודות מאד ממוקדות. בעת שיש לכם מבחן, אין לכם ברירה אלא לקרוא את סיכומי של השיעורים של הקורס. מנגד, בעת שאתם נבחנים בעבודה אקדמית, אתם נשאלים שאלות ספציפיות שעליכם להשיב עליהן, כך שאין כל סיבה שתקראו חומר של סימסטר שלם. עבודה אקדמית מאפשרת לכם להתמקד על החומר הספציפי והרלוונטי לכם, כך שמדובר על תהליך קצר יותר של למידה המאפשר לכם להתפנות למטלות אחרות לאורך תקופת המבחנים שלכם.


 
מאמרים נוספים :

» טעויות שאתם עושים עם כתיבת העבודה האקדמית

ככל שתתקדמו בלימודים האקדמים שלכם, תוכלו להימנע מטעויות בצורה טבעית – זאת לאחר שלמדתם על בשרכם (ועל הציון שלכם) ממה עליכם להימנע ובמה עליכם בעיקר להתמקד. בעוד ישנן טעויות שפשוט יקשו עליכם את ביצוע המטלה, יהיו גם טעויות שיפגעו בציון שלכם. לפניכם, 3 טעויות נפוצות שתוכלו בקלות...

» מי מפחד מהעבודה הסמינריונית?

הלימודים מתישים אתכם? כורעים תחת נטל העבודות? העבודה במלצרות משאירה לכם מעט מאד זמן ללימוד וחקר? יש פתרון לכך. במציאות האקדמית בישראל, כמו במדינות רבות בעולם המערבי שבה הדרישות האקדמיות מרקיעות שחקים ובמקביל סטודנטים נדרשים לממן את עצמם ואת התואר האקדמי, לא מעט סטודנטים...
מאמרים - עמוד הבית לימודים וחינוך לימודים כללי מבחן קל יותר מעבודה אקדמית? לא באמת
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com