הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מדוע סטודנטים סובלים מחרדת בחינות? PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י חרדת בחינות איך מטפלים   
ראשון, 16 דצמבר 2018 15:14

כל סטודנט במידה כזו או אחרת סובל מחרדת הבחינות. ניתן להתמודד עם החרדה באמצעות מדיטציות או עם ההבנה כי תמיד ישנו מועד ב'. מה שהמון סטודנטים רוצים להבין הוא מדוע הם סובלים מאותה החרדה. הסיבות? כאן לפניכם:


הציפיות הגבוהות של כל סטודנט מעצמו:


מרבית הסטודנטים מעידים כי הסיבה שבגללה הם סובלים מחרדת הבחינות היא הם בעצמם. לרוב, הסטודנטים שסובלים מאותה החרדה הם דווקא הסטודנטים שהגיעו להרצאות לאורך כל הסימסטר, סיכמו את השיעורים ולמדו למבחן בצורה יסודית. אותה למידה מקיפה וקפדנית היא בדיוק מה שיוצר את החרדה: החשש שהם לא יעמדו בציפיות של עצמם. כל סטודנט רוצה להצליח ולסמן V על מטלות שונות לאורך התואר. חרדת הבחינות אומנם מקשה, אך בהחלט ניתן למזער אותה עם נשימות לפני המבחן והכנסת כל הסיטואציה לפרופורציות נכונות.


אחרי ההשקעה הרבה מצפים לתמורה:


המון סטודנטים משקיעים רבות בלמידה למבחנים שלהם. השקעה שכזו המון פעמים גורמת להם לוותר על חיי חברה, הפחתה במשמרות בעבודה ואפילו על שעות שינה. ישנו חשש ממשי כי גם לאחר ההשקעה הגדולה, הם לא יצליחו ולא יעמדו בציפיות של עצמם. אפשר להקביל את הלמידה למבחן להקמה של עסק: המון בעלי עסקים חדשים פוחדים מאד כי ההשקעה הכספית שלהם בסופו של דבר לא תניב את התוצאות שהם ציפו להן. הפחד כי ההשקעה הרבה בדמות הלמידה הממושכת לא תניב פרי, יוצרת את חרדת הבחינות.


החשש הגדול של "מה יהיה אם..."


המון פעמים מה שיוצר את אותה חרדה הוא המחשבה על העתיד ולא ההתרכזות בהווה: לאורך הלמידה הדבר החשוב בעיקר הוא להתרכז בה – בקריאת החומרים ובהפנמת החומר. החרדה שצפה במעמד הבחינה היא המון פעמים תוצר של התעסקות בעתיד ולא במבחן עצמו: מה יהיה אם אכשל, מה יהיה אם אצטרך ללמוד שוב את כל החומרים, איך החברים יסתכלו עליי, איך המשפחה תגיב וכן הלאה. לאורך הלימודים תוכלו לקבל עזרה בכתיבת עבודה סמינריונית לדוגמא, אך המון פעמים העזרה הגדולה ביותר היא זו שאתם תעניקו לעצמכם עם הפחתת הלחץ.

 
מאמרים - עמוד הבית לימודים וחינוך לימודים כללי מדוע סטודנטים סובלים מחרדת בחינות?
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com