הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מה היכולות של מנוף הרמה PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י arielhazan   
שלישי, 18 דצמבר 2018 13:37

אין כלי הנדסי אימתני יותר מאשר המנוף, אך עד כמה הוא חזק באמת? האם הוא באמת יכול להרים כל דבר לכל מקום? גם למנוף הרמה חזק וחדיש יש מגבלות, אך המגבלות האלו לא מונעות את כל סוגי העבודות בימינו, והכול שאלה של תקציב וצורך.

במה נמדדות יכולות ההרמה?

יכולות הרמה של מנוף הרמה נמדדות בעיקר בשתי קטגוריות ראשיות: הגובה שאליו הוא יכול להגיע והמשקל שהוא יכול לשאת. אם נדבר על הערך הראשון, הגובה, הרי שהכול תלוי בבסיס שלו. המנופים הכי גבוהים שיש היום יכולים להגיע לגובה של 80 מטרים מבסיסים ויש גם מנופים עצומים שמגיעים לגובה רב יותר, למרות שהם נדירים יותר ובטח בישראל שבה אין גורדי שחקים עצומים כמו במדינות מפותחות יותר. מבחינת המשקל שמנוף ההרמה יכול לשאת,  המנוף יכול לשאת יותר מ-30 טונות, כאשר גם כאן סוג המנוף והנתונים שלו מכריעים בסוגיה.

מה משפיע על יכולת ההרמה של המנוף?

 

·         הדבר הראשון שמשפיע על יכולת ההרמה שלו הוא כמובן המבנה והגודל שלו. יש מנופי הרמה גדולים מאוד שיכולים לבסס את עצמם במקומם בצורה חזקה יותר ולכן יכולים גם לשאת משקל רב יותר לגובה רב יותר. מנופי ההרמה לרוב יהיו על משאיות, וכך הם מצד אחד ניידים אך מצד שני נתונים בסכנת התהפכות. לכן, כאשר המנוף בפעולה, הוא מוציא זרועות נוספות שיעגנו אותו במקום וכך מונע את הסיכון הזה.

 

 

·         חוזק החומרים שממנו מורכב המנוף משפיעים גם הם על יכולת ההרמה שלו. ככל שהמנוף עשוי מחומרים איכותיים, עמידים וחזקים יותר, יכולת ההרמה שלו משתפרת. כמובן שאת יכולת ההרמה יקבעו מהנדסים בכירים באותן חברות ייצור מנופים וכל מה שנשאר הוא לאכוף זאת על ידי חברות המנופאים. 

 

·         אורך זרוע של המנוף וגובה העבודה הנדרש, משפיע על המשקל שהמנוף יכול לשאת. ככל שהזרוע מתוחה יותר, כלומר רחוקה מהבסיס שלו, כך המנוף יוכל לשאת משקל נמוך יותר וזאת עקב חוקי הפיזיקה שמפעילים על בסיסו ועל הזרוע לחץ רב יותר. לכן המנופאי תחילה יבין מה מאפייני העבודה ואז יחליט כמה משקל הוא יכול לשאת.


 
מאמרים נוספים :

» מנוף הרמה לנכים מאובזר בכסא ומותאם אישית לכל אחד

בימנו, כסא הגלגלים הסטנדרטי - אפילו שהוא מאושר על פי תקני משרד הבריאות, אינו מספק לנכה התניידות קלה כפי שעושים אמצעים אלקטרוניים, אולם האמצעים הללו הם בדרך כלל חלק ממערך כולל של מערכת אחת: למשל - כסא אלקטרוני ברכב לנכים. במאמר שלפניכם נציג לכם מוצר ייחודי - מנוף הרמה לנכים...

» מנוף הרמה דרך מרפסת

מנוף הרמה דרך מרפסת אם גם אתם זקוקים לשירות על הגובה- אתם נמצאים במקום המתאים ביותר למילוי הצורך. חברה מקצועית המאומנת ומיומנת בהעלאת חפצים כבדים ובהורדתם מקומה גבוהה אל קומה נמוכה או ההיפך מציעה לכם את הכלים ואת כוח האדם המקצועיים ביותר. כאשר עוברים בית ניצבים בפני קשיים...

» הובלת מנוף

הובלת מנוף אנשים רבים היום חולמים על ג'קוזי בגינה, לשים איזה עץ זית עתיק או דקל ענק בחצר.  לאנשים חלומות רבים השאלה היא איך ניתן לבצע אותם?. עבודות מסוג זה אני מבצע כל יום בעזרת . לאחרונה יצא לי לבקר בדירת גג באחת מערי השרון אשר הלקוחה חלמה למקם על הגג ג'קוזי ענק עם מיטות שיזוף...
מאמרים - עמוד הבית כללי קטגוריה כללית מה היכולות של מנוף הרמה
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com