הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מה זה פינוי בינוי ולמה זה כדאי PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י טל גל   
שישי, 18 ינואר 2019 16:07

פרויקטים של פינוי בינוי מיועדים לבניינים ישנים מאוד, בניינים נמוכים ובניינים אותם לא כדאי יהיה לשפץ. היזם שמקבל על עצמו את הפרויקט הורס את המבנה הקיים על מנת לבנות בניין חדש מודרני וגבוה הרבה יותר. כך בניינים בני 2-3 קומות הופכים לבניינים עם 5 קומות ויותר. ישנם מקרים בהם נדרש פינוי בינוי בשל עמידות לקויה של הבניין הקיים או בשל חוסר כדאיות של היזם לקבל עליו את הפרויקט. יזמים בוחנים פרויקטים על פי רמת הכדאיות ופוטנציאל הרווח. ככל שיוכלו לבנות יותר דירות חדשות למכירה בבניין כך הם מגדילים את הרווח שלהם.

 

מה זה פינוי בינוי משותף?

 

פרט לפרויקטים בהם מעורב רק בניין אחד ישנם היום גם פרויקטים משותפים של פינוי בינוי לכמה בניינים סמוכים יחד. אלו הם מקרים בהם היזם מקבל על עצמו 4 בניינים צמודים, מפנה אותם, הורס אותם ומקים על השטח מגדל מגורי יוקרה.

 

היכן מתגוררים דיירי הבניין במהלך הפינוי?

 

בניגוד לפרויקטים של תמ"א 38 בהם הדיירים ממשיכים להתגורר בבניין, פרויקטים של פינוי בינוי אינם מאפשרים זאת. בהתאם להסכם מסדיר הקבלן בעבור הדיירים מגורים בשכר דירה או פיצוי כספי. אין אפשר להתגורר בבניין במהלך תקופת הבנייה.

 

האם כדאי להשתתף בפרויקט?

 

ייתכן וחלק מהדיירים ישאלו אתכם מה זה פינוי בינוי ומדוע כדאי להם להסכים לפרויקט. על מנת שתוכלו להשיב להם במהרה אספנו כאן רשימת יתרונות של פרויקט פינוי בינוי:

 

1.      הזדמנות פז למעבר אל בניין חדש, מודרני ועמיד בפני רעידות אדמה.

2.      עלייה משמעותית בערך הנכס.

3.      שיפור משמעותי באיכות החיים.

4.      תוספת של דיירים נוספים לבניין.

5.      פעמים רבות הדירות החדשות אותן מקבלים בעלי הדירות בבניין הן דירות גדולות יותר.


 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com