הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מה עושים כאשר ועד הבית אינו מתפקד PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ועד הבית   
שני, 04 מרץ 2019 22:11
לאלו מבניכם שגרים בבית משותף בו ועד הבית אינו מתפקד או פועל באופן לקוי, הנושא אמור להטריד אתכם היות ולחוסר פעילות של גורם מנהל בבניין קיימות השלכות על איכות החיים שלכם.

מה ההשלכות של ועד בית שאינו מתפקד

חושך בחדר המדרגות, אסופה של לכלוך בשטחים הציבוריים, גינה לא מטופחת, תקלות ומתקנים שבורים שאינם מתוקנים, הם חלק בלתי נפרד מתפקוד לקוי של בניין שאינו מנוהל ומתוחזק על ידי ועד בית רציני. בבניינים שאינם מתוחזקים ומנוהלים נכון לא רק ההזנחה מטרידה אלה גם הניהול הכספי וגביית דמי ועד בית אינם מבוצעים באופן סדור, מה שפוגע בניהול הבניין על רקע במחסור מימון וחוסר בגורם מרכזי שמקבל החלטות עבור הדיירים ומטפל בהם.
בבתים משותפים שלא מנוהלים כנדרש, לא יתקבלו החלטות משמעותיות של הדיירים לאור חוסר התאספות של האספה הכללית, אחזקה מונעת של מתקנים לא תתקיים, ותהיה הזנחה בשמירה על הרכוש המשותף.

חובת קיום של ועד בית פעיל בבית משותף

החשיבות של ועד בית מתפקד נובעת לא רק  מהדרישה המוגדרת בחוק המקרקעין עבור בית משותף המחייבות את קיומה של נציגות מקרב הדיירים, אלה גם כי ועד בית שפועל בשם בעלי הדירות ומייצג את האינטרסים שלהם מהווה גורם חיוני לאיכות החיים של השכנים בבניין, מכאן הדרך ליחסי שכנות טובה  ואווירה נעימה בבניין תורמת גם למחויבות משותפת בניהול הבניין ושמירה על רמת תחזוקה וגביית תקציב מתאים לכך.

כאמור, רמת תחזוקת מתקני הבניין לאורך זמן תורמת באופן נרחב לנראות הבניין ומקרינה גם על ערך הדירות, במצב בו הבניין מוזנח ולא מטופל ערך הדירות בו יהיה נמוך מאותו בניין דומה עם אותם מאפיינים רק שהאחרון זוכה לרמת אחזקה מתאימה. רוכשים פוטנציאלים לוקחים בחשבון בעת קנייה את מצב הבניין בכללותו והמחיר אותו הם מוכנים לשלם לא רק עבור הדירה אלה גם עבור סביבת הנכס א היא נראית טוב או מוזנחת.

חברת ניהול ועד בית – הפתרון הנפוץ

במקרה ובבניין שלכם קיימת בעיה בתפקוד מוסד ועד הבית, והסיבות יכולות להיות אם זה מחוסר ידע מקצועי, זמן או מחלוקות בין חברי הוועד קיים פתרון שהופך לנפוץ ביותר בקרב דיירים והוא לשכור את שירותיה של חברת ניהול ועד בית חיצוני, אשר מנהלת את הבניין כעיסוק עיקרי ולה צוות מיומן של אנשי אחזקה וגבייה המגובה לרוב בעורך דין. כך שניהול הבניין הופך לפשוט יותר עבור הדיירים וועד הבית וניתן מענה אחזקתי סדור לצרכיי הבניין.
לעתים ההפרש הכספי בין ניהול עצמאי לעומת ניהול של ועד בית חיצוני אינו משמעותי ועומד על כמה עשרות שקלים לדירה אבל התמורה לרוב תהיה משמעותית עבור כל דייר אשר ירגיש כי איכות החיים בבניין עלתה אודות לניהול המקצועי.


 
מאמרים נוספים :

» ניהול ועד בית חיצוני לצורך גביית תשלומי ועד הבית

למי מכם אשר לקח חלק בצוות הניהול של ועד הבית בבניין שלו, לבטח גם מכיר את ההרגשה והמבוכה הגדולה שבדפיקה על דלתות השכנים, ואז מגיעה הבקשה מהם לשלם את תשלום ועד הבית  החודשי, הדחיינות מצידם והמבטים המגיעים מהם במדרגות ביום שלמחרת. רגע לפני שאתם שוב צריכים לרדוף אחרי הדיירים, דעו...

» ניהול ועד בית בבניין מגורים

, אפשרי בעזרת חברה שזאת ההתמחות שלה.חברה כזאת, קרויה בשם, חברת ניהול ועד בית.כדאי לבחור בחברה בעלת מוניטין, עם עובדים מנוסים, שיש לכם עליה המלצות חיוביות.חברה כזאת, יכולה לעבוד בבנייני מגורים, בכל מיני גדלים.החברה תתחזק את כל השטחים הציבוריים, שיש בבניין מגורים.מדי שלושה...

» ניהול ועד בית בגבעתיים

ניהול ועד בית בגבעתיים, מאפשר לשמור על הבניין שבו אתם גרים, בצורה טובה מאוד.חברת ניהול של ועד בית, מפחיתה מהעומס שמוטל, על חברי ועד הבית.העיר גבעתיים גובלת ברמת גן ובת"א, ויש בה אוכלוסייה של כ-56 אלף תושבים.בעיר ישנם בנייני מגורים רבים, שמתאימים לניהול בעזרת חברה חיצונית.ניהול ,...

» חברת ניהול ועד בית

חברת ניהול ועד בית הינה הכתובת לפתרון מושלם כאשר רוצים לקבל שירות איכותי ומקצועי אשר יחליף את הועד בית הישן והוותיק, אומנם עבודתם של אנשים הוועד הינה ברכה וחיסכון בעלויות אבל כאב הראש המלווה בגבייה מידי חודש וריצה אחרי בעלי מקצוע לא תמיד עולים בקנה אחד עם כוחו את איש...
מאמרים - עמוד הבית בית ומשפחה בית ומשפחה כללי מה עושים כאשר ועד הבית אינו מתפקד
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com