מה שלום השקדים שלכם הדפסה
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ניסן אשכנזי   
חמישי, 11 ינואר 2018 08:08

לא כל אחד מכיר את השקדים שיש לו בגרון ואצל רבים זה קורה רק לאחר שההיכרות היא לא דבר נעים כאשר הגרון כואב וישנה דלקת חריפה שבה גם השקדים מתנפחים להם לגודל שמעיק גם כן. במקרים רבים תהיה חזרה אל הרופא אשר יביא מרשם לאנטיביוטיקה ואולי גם בדיקה של מה שמתרחש בגרון עם תרבית שנלקחת עם משטח גרון מהיר.

כאשר הבעיה תישנה ותחזור על עצמה בצורה תדירה יותר יכול מאוד להיות כי הרופא יפנה אל רופא אף אוזן גרון אשר יעשה הערכה מחדש של המצב ויבדוק האם ישנו צורך בביצוע של ניתוח שקדים שאולי יביא לכל זאת קץ. רגע לפני שנכנסים אל חדר הניתוח עם הילד, מה בדיוק רצוי לדעת שיקרה, או לא יקרה? קראו את הדברים הבאים.

 

יודעים לפני שנכנסים

·         הכנות - הפעולות שאותן מבצעים טרם הכניסה אל חדר הניתוח הן בדיקת דם שבה מבצעים בשתי בדיקות גם יחד, את תפקוד הקרישה ואת ספירת הדם של הילד כמה שיותר סמוך ליום של הניתוח. שש שעות טרם הניתוח צריכים להיות בצום ולא לאכול, שתייה ניתן להכניס לגוף עד שעתיים טרם לשעת הניתוח עצמו.

·         תהליך - את הפעולה של חיתוך השקדים מבצעים כאשר הילד נמצא בהליך של הרדמה מלאה. את הניתוח עצמו מבצעים על ידי מעבר של הפה וללא חיתוכים אחרים מלבד אלה של השקדים הסוררים עצמם.

·         החלמה - לאחר ניתוח שקדים בהחלט יכול להיות מצב של כאבים באזור של הגרון ולכן אפשר לבצע שימוש במשככי כאבים לפי הגיל של הילד. הכאב יכול לעבור תוך שבוע ואפילו להקרין אל האוזניים ולהופיע במצב של בליעה.