הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מוציאים מהגוף את כל הלחץ PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ניסן אשכנזי   
שני, 17 ספטמבר 2018 08:52

לחץ הוא דבר לא נעים שממנו מבקשים להיפטר עוד טרם שהוא נוצר, אבל לפעמים לחץ הוא לא כזה אשר מעיד על מצב רגשי אלא על מצב גופני ספציפי שבו נוצר לחץ על הגוף במידה ולא שומרים על פעילות תקינה שחשובה לגוף בריא. מה עושים כשאר ידוע כי הגוף הוא לא בריא ולחץ הוא חלק מן העניין? השימוש עם כרית למניעת לפצעי לחץ היא שיטה חשובה שמסייעת לאנשים רבים לחיות חיים נטולי לחץ מהסוג הזה.

 

איך נוצרים פצעי לחץ

פצעי לחץ הם כאלה אשר מאפיינים בדרך כלל קבוצה מאוד ספציפית של אוכלוסייה שלה אין את יכולת התנועה שיש לכל בן אדם בריא בחברה. ברגע בו התנועה היא מוגבלת או בשל זקנה או בשל נכות, מה שנוצר הוא סיטואציה שבה אדם יכול להיוותר באותה התנוחה במשך של שעות ארוכות שבמהלכן הוא למעשה יוצר לחץ קבוע על גבי האזור שסופג את הכי הרבה משקל.

תנוחה קבועה ללא תזוזה של ישיבה או של שכיבה במיטה הן כאלה אשר יוצרות בסופו של דבר חוסר בחמצן באזורים של העור אשר בו נעשים פצעים אשר נקראים פצעי לחץ בשל הלחץ שנותר עליהם לאורך זמן.

 

מה דרך הטיפול בהם

אם מבינים את הגורם לפצעי לחץ יכולים בהתאמה לפעול על מנת למנוע מראש מצבים של לחץ על אזור מסוים. את זה עושים בסיוע של כרית למניעת פצעי לחץ עבור האזור של הישבן ומזרן למניעת פצעי לחץ עבור כל הגוף בשעה של שכיבה לישון או למנוחה במיטה.

במידה ולא נעשתה פעילות מונעת כהלכה ואכן נוצרו פצעי לחץ, הטיפול צריך להיעשות לפי ההוראות של הרופא ועם תחבושת ייעודית שמסייעת לפצע הזה להחלים בצורה איטית ובטוחה. כאן חשוב להדגיש עד כמה ההחלמה היא לא נעימה, ועד כמה זה בעדיפות עליונה לעשות כל מה שנדרש כדי להימנע מהתוצאה הזו.


 
מאמרים - עמוד הבית רפואה רפואה כללית מוציאים מהגוף את כל הלחץ
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com