הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מחזור צמיגים בישראל PDF הדפסה דוא
מחזור צמיגים בישראל - 4.3 out of 5 based on 12 votes
דירוג משתמש: / 12
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י טיירדיל   
שבת, 16 אוגוסט 2014 20:29

בעבר צמיגים ישנים ובלויים הושלכו למזבלה שם נשרפו או נערמו לתפארת עד אשר יתפרקו באופן טבעי תוך כמה מאות שנים. למעשה יש המעריכים כי התפרקות טבעית של צמיגים נמשכת כמה מאות אלפי שנים. מעבר לנפח הרב שתופסים הצמיגים והזמן הממושך הדרוש להתפרקותם, הם גם פולטים חומרים רעילים בתהליך ההתפרקות. בעבר חשבו שנכון לשרוף את הצמיגים אך גם זהו תהליך מזהם מאוד. הצמיגים יצרו מפגע תברואתי וסביבתי עד אשר החל תהליך המיחזור בישראל. למעשה כל זה החל כאשר נכנס לתוקף החוק המחייב למחזר 85 אחוז מהצמיגים. חוק אשר פתר בעיות סביבתיות מצד אחד ויצר מקומות עבודה ומוצרים חדשים בתעשייה הישראלית מצד שני.

יתכן כי בתחילה היה נדמה כי החוק מעמיס הוצאות על תעשיית הצמיגים אך למעשה זוהי הצלחה כלכלית. בעקבות החוק נכנסו לתחום מספר חברות ישראליות, חברת תמ"צ (ראשי תיבות של תעשיות מיחזור צמיגים), חברת טיירק ואקוצמיג. כולן חברות ישראליות הממחזרות את הצמיגים בשוק הישראלי והופכות אותו למוצר חדש ושימושי. שלא תבינו לא נכון, כאשר אנו אומרים מיחזור צמיגים אין הכוונה לייצור צמיגים חדשים מצמיגים ישנים. מפעלי המיחזור הופכים את הצמיגים לאבקת גומי הנמכרת לחברות אחרות העושות בה שימוש. אבקת הגומי וצמיגים בלויים בכלל הן מוצר כל כך מבוקש שאפילו מתקיים יצוא לחו"ל של מוצרים אלה. הצמיגים הבלויים מגיעים אל מפעל המיחזור מהפנצ'ריות הפזורות ברחבי הארץ. האחריות למיחזור הצמיגים, מבחינת החוק,  מוטלת על היצרן (או היבואן). העלות של מיחזור צמיגים היא 3-5 שקלים. מפעלי המיחזור אוספים את הצמיגים מהפנצ'ריות. על פי חברת טיירק מאז שנת 2007 הם אספו ומיחזרו למעלה מ 100,000 טון צמיגים משומשים. כמות המהווה כשישים אחוז בקירוב מכלל הצמיגים המשומשים בישראל.

אחד השימושים הנפוצים לאבקת הגומי הוא ייצור משטחים לגינות משחקים. גם כן ניתן להגיד שזהו תחום בצמיחה בזכות חקיקה המחייבת הנגשה לבעלי מוגבלויות. משטחי הגומי הם פתרון טוב המאפשר נגישות לכסאות גלגלים. חברת טיירק מייצרת בעצמה משטחי גומי לצד מוצרים נוספים העשויים גומי צמיגים ממוחזר. המוצרים של חברת טיירק פונים בעיקר לענף הבנייה, אל לא רק. מבין המוצרים של טיירק ניתן למצוא אריחי גומי משתלבים. אריחי הגומי יוצרים משטח מונע החלקה וסופג זעזועים. הם עמידים לאורך זמן וידידותיים לסביבה. לכן היה זה רק טבעי שהם יהפכו ללהיט באיזורים ציבוריים בכל רחבי הארץ. תוכלו למצוא אותם מסלולי הליכה וריצה, מדרכות ושבילים בפארקים ובמגרשי המשחקים, מסלולי אופניים ומשטחים מונעי החלקה במקלחות וחדרי שירותים.

מוצרים נוספים המיוצרים בישראל אשר עשויים גומי צמיגים ממוחזרים הם אריכי בטיחות, עמודי מחסום, בסיסי כובד לתמרורים, קולטי נתזים ועוד. מוצרים העשויים גומי צמיגים ממוחזר תוכלו למצוא בפארקים, חניונים, בתי ספר, קניונים, בתי חולים, כיכרות, משרדי ממשלה ועוד.  תוכלו למצוא מוצרים כאלו במחלקת צמיגים במבצע שלנו

 
מאמרים נוספים :

» רכשתם צמיגים במבצע? עכשיו תשמרו עליהם

נכון כי בדף הצמיגים במבצע שלנו אתם יכולים למצוא את הצמיגים הטובים ביותר במחירים הנמוכים ביותר. יחד עם זאת, אסור לכם לטעות ולזלזל במידה בה אתם צריכים לשמור על הצמיגים שלכם. נכון כי אם רכשתם צמיגים בהנחה גדולה של מאוד שקלים, ייתכן כי תרגישו פחות צורך כלכלי לשמור עליהם היטב. זהו...
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com