הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מיסטיקה? לא! - עבודה מועדפת לחיילים משוחררים PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י מורן אופיר   
שני, 29 אוקטובר 2012 09:57
פחד לא קטן ממנו סבלתי לקראת השחרור מצבא ההגנה נוצר מהעובדה שלא הצלחתי להבין מה איתי?! הלוא שכשאנו גומרים עם השירות והבגרויות אנחנו כביכול הופכים לבוגרים בני עשרים, שאמורים ליטול אחריות לגבי העתידם ולקבוע באיזה עיסוק להשתלב במהלך העשורים הבאים...

אמת ויציב, הסביבה שלנו מצפה שאנו נבין בזריזות להיכן אנו הולכים. אבל בפועל, זה בהחלט לא קל להבין מסקנה כה רצינית וברת משמעות. מפאת זאת, ראיתי שכדאי ללכת צעד אחורה ולבחון כהלכה את האפשרויות שלי, כגון משרות בעגלות ולימודים באוניברסיטה.

עבודה לחיילים משוחררים

אפוא, בעקבות התחבטות קשה החלטתי בראש ובראשונה ליצור קשר עם מומחים מקצועיים אשר יודעים איך לתת ייעוץ למשוחררים טריים. בסך הכל, אלה הם מכווינים שמשוחחים עם צעירים מדי יום ביומו. לפיכך, באפשרותם להעניק פרספקטיבה מתאימה שתאפשר להגיע להבנה להיכן מועדות פני.

ואכן, הסיוע הוביל אותי להבין כמה החלטות: קודם כל הבנתי שבשביל שאוכל להתקדם כהלכה יש צורך ראשית כל להשיג סכום שביחד עם המענק יניח בידי אפשרות להירשם ללימודים. כמו גם, הבנתי שבתקופה הזו יש אף לנוח. ועל כן, גיששתי אחר מקום עבודה שיפתח בפני אופציה לכייף ולעבוד בו בזמן.

פרנסה של אחרי צבא

בזמננו, יש המון משרות לצעירים אחרי צבא. כמו למשל - משרה מקומית במגוון ענפים לדוגמה מכירות. למי שמעוניין, אפשרי בהחלט למצוא פרנסה בחול בענפים שונים כמו מכירות, מובינג ועוד. בשלב זה, התחלתי לבחון אזורים שונים בהם אמצא עבודה. תוך כדי הבדיקה גיליתי המון עבודות כגון משרות בתאילנד ועבודה במקסיקו. גיבשתי מסקנה להיכן לטוס והיכן לעבוד הודות לאנשי הייעוץ ויצאתי אל הדרך.

היתרון שמתלווה אל העבודות הללו הוא היכולת לעבוד ולבלות כאחד, להיות באזורים חדשים ובו בזמן לעשות משכורת. בנוסף לכך, החלטתי לחתום את זמן העבודה בחול באמצעות מסע כייפי וארוך.

לימודים לאחר ה טיול בחו"ל

עם סיום התקופה מעבר לים החלטתי שהגיע הזמן לשרוד במגרש הגדולים. אבל כדי להסתדר כדאי בהתחלה להבין מא' עד ת' לאיזו משרה בכלל רוצים להיכנס. לאחר ההגעה למסקנה, אפשר להסיק לאילו לימודים להירשם. אך ע"מ להתברג לתוך המכללה הרצויה יש למלא את כל דרישות הקבלה, לעשות מחדש בחינות לדוגמא בגרות בהיסטוריה וגם לסיים פסיכומטרית עם ציון גבוה.

אבל באופן טבעי המסקנה מה יהיה כמקור פרנסה עיקרי היא אינה פשוטה וע''כ צפויה להשתנות. על כן, זה חשוב מאוד להתחבט עם מומחה מומחה, שיש באפשרותו להעניק לכם יעוץ מציאותי ורציני. ובמקרה שלי, פגישת הייעוץ הזו גם עזרה לי להסיק מסקנות וגם חשפה לי מטרות חדשות, מעניינות ומלהיבות שאינני הכרתי בעבר.

חשים שעליכם להבין את האפשרויות הרבות שמצפות לכם? מעוניינים לזכות ביעוץ? אינפורמציה ב-http://www.helpfree.co.il/home/עבודה-מועדפת/ וזכו להכוונה מלאה.

 
מאמרים - עמוד הבית דתות ומיסטיקה מיסטיקה מיסטיקה? לא! - עבודה מועדפת לחיילים משוחררים
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com