הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מיסים ותשלומים על קניות באתרים בחו"ל ושילוח לארץ PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י gadi   
שני, 11 יוני 2018 10:04

 

לאחרונה נכנסה הרפורמה ביבוא אישי של מוצרים דרך האינטרנט שמגדילה את כמות המוצרים אותם ניתן להזמין באמצעות האינטרנט מבלי שההזמנה תחשב להזמנה מסחרית, וקובעת כי היבוא האישי יוגבל עד ל־30 מוצרים קטנים בעלות של עד 1,000 דולר, או חמישה מוצרים גדולים בעלות של יותר מ־1,000 דולר.

 

כיום קיים פטור מתשלום מכס על מוצרים שעלותם נמוכה מ-500 דולר,

משלוח המכיל טובין שערכם הכולל עד 75 דולר – פטור לחלוטין ממסי יבוא

 

כל עוד תרכשו מוצר או חבילת מוצרים שערכם הכולל לא עולה על 75 דולר שהם 275 ש״ח נכון ליום זה תוכלו לחסוך מעצמכם את הכאב ראש הזה. שימו לב שהכוונה היא לערך המוצר בלבד, כל עוד ההובלה והביטוח מחושבים בנפרד. כך שאם נניח ורכשתם ב איביי  חולצות ב-58 דולר ודמי המשלוח הם 19.4 דולר (סך כולל של 77.4 דולר), עדיין תהנו מפטור מתשלום מסים על החבילה. הפטור אינו חל על מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים.

 

משלוח חבילות שערכם הכולל נע בין 75$-500$  

פטור מתשלום מכס בלבד וחייב בתשלום מע”מ ומס קניה אם חל (מס קניה חל לדוגמא על טלוויזיות ועד לאחרונה גם על טלפונים סלולאריים).  כמו כן, ערך הטובין הוא שמשקף את חישוב המס וקובע אם יחול מס אשר יחושב לפי ערך הטובין בתוספת דמי המשלוח והביטוח.

לדוגמא: הזמנתם רמקול ב-460 דולר ועלות המשלוח הינה 50 דולר, תחויבו בתשלום של 17% מע״מ בלבד (סתם שתדעו, מדובר בתשלום זהה עבור אוזניות בלוטות׳ או חוטיות). החיוב במס יחול על הערך של האוזניות בתוספת דמי המשלוח (510 דולר) מה שיוצא 81.6 דולר נוספים – סה״כ 591.6 דולר.

 

מנגד, במידה ותחצו את התקרה ותזמינו אוזניות ב-530 דולר ועלות המשלוח הינה 30 דולר נוספים, תחויבו כבר בתשלום מס כולל של 31% שהם 187.8 דולר נוספים, סה״כ 717.8 דולר.

 

קחו בחשבון כי כל עוד תזמינו לצורך העניין מוצרים כגון מחשב נייד, אוזניות, טאבלט, או רמקולים בערך של 75-480 דולר (ללא משלוח וביטוח), אתם תחויבו במע״מ בשיעור של 17% בלבד. גם אם הקומקום יעלה 480 דולר ועלות המשלוח והביטוח עליו עומדת על 40 דולר, עדיין תחויבו ב-17% בלבד, אך שיעור זה יחול על ערך המוצר בתוספת דמי המשלוח, כלומר סה״כ יחול המס על 520 דולר (עלות המוצר עצמו + משלוח).

 

יחד עם זאת, ישנם מוצרים שגם אם הם לא מגיעים לתקרת ה-500 דולר, עדיין תידרשו לשלם עליהם יותר מ-17% מע״מ. על טלוויזיה לדוגמא תידרשו לשלם 34.6% גם אם רכשתם אותה במחיר מבצע של 200 דולר בלבד, אחוז מע״מ זהה תידרשו לשלם גם על מגבר, מיקרופון, שלט רחוק או אפילו רשמקול.

 

חשוב לדעת: נניח ורכשתם מהאתר של נקסט שתי חבילות או יותר בהפרש של עד 72 שעות, אלו ייחשבו כמשלוח אחד שפוצל, ולכן מסי היבוא יחושבו לפי ערכם הכולל של כל הטובין יחד.

 

חבילות שערכן 500$ -1,000$

 חייבים בתשלום מע”מ וכן, במכס ובמס קנייה (אם חלים), על פי הקבוע בחוק תעריף המכס..

 

שיעור המס שתתבקשו לשלם על חבילות בשווי זה מחושב גם כן לפי ערך החבילה הכולל את תוספת דמי המשלוח והביטוח אם ישנם, אך ברגע שתגיעו לסכום זה תידרשו לשלם גם מכס. כך לדוגמא, על נעליים שיעלו בין 480 ל-1000 דולר (לכל אחד מותר לפעמים להתפנק), יחולו מסים בגובה כולל של 32.2% (למרות שבטבלת המסים העדכנים מצוין כי תשלמו 31%). כלומר, אם המע״מ עומד על 17%, היתרה – 15.2% במקרה הזה, היא עמלת המכס.

מס קנייה

אנחנו שוב נתקלים במה שנקרא ״מס קנייה״. רשימת המוצרים שעליהם תידרשו לשלם מס זה הם לדוגמא חלקים ואביזרים לרכב מנועי, סוללות לטלפונים סלולריים, מיקרופונים, רמקולים ומסכי טלוויזיה. סכום זו הוא לא קבוע ומשתנה בהתאם למוצר, אך לדוגמא על פרטי הלבשה שערכם בין 501 ל-1000 דולר תידרשו לשלם סה״כ 24% מסים (מע”מ, מכס ומס קנייה כלולים), על מקרן וידאו -34.6% ועל קונסולת משחקים, משחקי טלוויזיה או מחשב – 31%.

מומלץ להתייחס לכל נתון בה בערבון מוגבל מאחר והסכומים משתנים כל הזמן.

 

טובין שערכם מעל 1,000$ או במשלוח של טבק, סיגריות, כוהל, ומשקאות משכרים

 חייבים בתשלום מע”מ (17%) וכן, במכס ובמס קנייה (אם חלים) כפי שמשולם על ידי יבואן שמייבא בייבוא מסחרי״. גם כאן שיעור המס מחושב לפי הערך הכולל של החבילה ביחד עם דמי המשלוח והביטוח.

 

דוגמאות למוצרים שעליהם נגבית עמלת מכס: על פרטי לבוש, קונסולות ומשחקי וידאו – יגבו 12% מכס, אך בעקבות תכנית ״נטו משפחה״ שיעור המכס על ייבוא בגדים ואביזרי הלבשה לתינוקות העומד על 6% יבוטל לחלוטין. כמו כן, גם שיעור המכס על ייבוא נעליים העומד היום על 12% יבוטל. על מקרן וידאו בשווי של 75-499 דולר תידרשו לשלם 17.6% מכס, קוסמטיקה וטואלט – 14%

דמי טיפול ושיחרור ממכס בארץ

החבילות מגיעות לנתב"ג ומשם עוברות דרך הבקרה אל המפיצים שהם עמילי מכס אשר יש בידיהן את האנשים ואת הכלים הנדרשים לטיפול בשיחרור החבילה. חברת GCX למשל היא הגדולה בישראל שמטפלת ומציעה ללקוחותיה שירות מקצועי ומהיר לשיחרור החבילה ולתשלומי המיסים. ברגע שהחבילה מגיע אל המפיץ היא מיידעת את הנמען ומבצעת עבורו את הליך השיחרור בתמורה לעמלה שמשתלמת לנמען ומסירה ממהו ביוקרטיה וזמן יקר.

DHL 

 
מאמרים - עמוד הבית צרכנות שירותים ומוצרים קניות מיסים ותשלומים על קניות באתרים בחו"ל ושילוח לארץ
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com