הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מכורים למסך PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י david halilov   
ראשון, 12 אוגוסט 2018 11:00

התמכרות לטכנולוגיה היא נפוצה מאוד כיום וצריך לדעת לטפל בה לפני שהיא יוצרת נזק אמיתי

רבות דובר על ההתמכרות שיש לאנשים רבים לטלפונים הסלולריים שלהם. אין ספק שיש לא מעט אנשים שתלויים לחלוטין בטלפון הסלולרי שלהם וכל ניסיון אינטראקציה איתם הוא מאוד מאתגר. הם כל הזמן עם הראש בתוך המכשיר ואם הוא לא לידם, העיניים על מסך אחר כמו מחשב או טאבלט. יש אנשים שנותנים לטכנולוגיה להכתיב להם את אורח חייהם, וזה נקרא התמכרות.

התמכרות לטכנולוגיה היא נפוצה מאוד כיום, יותר ממה שאנשים חושבים. יש בהחלט אנשים שלא מסוגלים להתנתק מהטלפון לזמנים סבירים וחייבים להיות מחוברים כל הזמן, עד כדי כך שהם מרגישים שניתוק פוגע להם בשפיות.

כאשר ההתמכרות הופכת למטרד שמפריע לאורח החיים הרגיל של אנשים, זה הזמן לבצע טיפול. בין אם ההחלטה ללכת לטיפול נעשית לבד או באמצעות משפחה או חברים, חשוב לדעת להתמסר בצורה מלאה. הטיפול יכול להיות באמצעות פגישה שבועית, או באמצעות כניסה למוסד לביצוע טיפול אינטנסיבי. הכל תלוי ברמת ההתמכרות וביכולת של האדם להבין את הצרה בה הוא נמצא.

לא לחצות את הקו

התמכרות לטכנולוגיה היא בעייתית מאוד מכיוון שאנשים לא באמת שמים לב עד כמה הם תלויים במכשירים שלהם. הם רואים המון אנשים אחרים ברמות שונות של התמכרות ובטוחים שזוהי הנורמה, אך חשוב לדעת לשים את הקו האדום ולראות שלא חוצים אותו. כאשר הטכנולוגיה משתלטת לחלוטין על החיים ומשנה אותם, צריך לדעת לעצור.

הטיפול בהתמכרות טכנולוגית הוא גם ברמה ההסברתית וגם ברמה הפיזית. במהלך הטיפול, אסור כמובן להשתמש בכל מכשיר טכנולוגי ובסופו של דבר, רואים כי הכל בסדר. צריך לדעת לעשות את ההפרדה, וכאשר הטכנולוגיה משנה את החיים, ובדרך כלל לא לטובה, צריך לדעת לקבל החלטות ולטפל בעניין לפני שהחיים הפרטיים מתחילים להתדרדר.


 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com