הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מכניקה של רכב PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ניסן אשכנזי   
חמישי, 13 ספטמבר 2018 07:53

אחד מן החלקים החשובים שנמצאים בכל סוג של כלי רכב ממונע הוא החלק של תיבת ההילוכים אשר באופן שדי התקבע כאן בארץ נקרא "גיר", שזה השם של החלק בשפה האנגלית. מן הרגע בו התפתחה לה הטכנולוגיה אל אזורים ממוחשבים גם תיבת ההילוכים הפכה להיות משהו אוטומטי עם עלייה בולטת במספר של הרכבים שבהם יש גיר אוטומטי על פני גיר ידני.

הבעיה עם כל מה שהוא ממוחשב היא הטיפול במקרה של תקלה, כאשר כאן צריכה להיות בקיאות רבה יותר באופן הטיפול עם גירים אוטומטיים אם רוצים להגיע אל רכב שבו יש גיר מתפקד לכמה שיותר שנים.

 

מאריכים את חיי הגיר

הדבר הראשון שאותו צריכים לדעת כאשר רוצים לשמור על תיבת הילוכים תקינה הוא שלרוב תקלות בחלק הזה הן לא דבר שאמור להתרחש אלא רק לאחר הרבה מאוד שנים עבור רכבים חדשים, אולם כדאי תמיד לברר לגבי התפקוד של החלק הזה שיכול להיות בעייתי אצל יצרנים ודגמים מסוימים.

מלבד הנקודה החשובה הזו, צריכים להבין כי כאשר ישנו חשש לתפקוד התקין של הגיר, עדיף תמיד לפנות אל מקום שמטפל באופן מקצועי בכאלה חלקים ולא להגיע אל מוסכניק "רגיל". ככל שמקדימים להגיע אל טיפול כך הוא יהיה הרבה יותר פשוט ויהיה מזעור חכם של הנזקים.

לבסוף, ישנם כל מיני סוגים של משפרי ביצועים עבור גיר אוטומטי אשר מאפשרים להאריך את זמן התפקוד של תיבת ההילוכים, לצד קבלה של חלק נטול רעשים אופייניים.ישנם כמה סוגים עיקריים שלתוספים שמיועדים לגיר, וכאשר נדרש טיפול אפשר לשאול לגבי תוסף שכזה את האדם שאצלו מפקידים את הרכב לבדיקה או טיפול שעבורו מגיעים.


 
מאמרים נוספים :

» מתי יודעים שצריך להחליף גיר?

תקלות חוזרות ונשנות או בלאי מתקדם יכולים לסמן על צורך בהחלפת גירים אוטומטיים וידניים. את ההחלפה כדאי לבצע במוסך מורשה ולאחר התייעצות עם אנשי המקצוע הנכונים. נסיעה בטוחה ברכב תלויה במידה רבה בפעילות של הגיר ובמבנה תיבת ההילוכים. גיר ידני או אוטומטי שאינו מטופל כהלכה עלול...

» סוגי גיר הרכב

בשנים האחרונות עם התפתחות הטכנולוגיה גם סוגי גירים חדשים יצאו לשוק: גיר רובוטי, גיר רציף (מולטיטרוניק) וגיר טיפטרוניק. סוגי גיר אלו הם התפתחותם של  המצויים .לכל גיר אופי נהיגה שונה והומצא לשם מטרה שונה (חיסכון בדלק, נהיגה ספורטיבית, שילוב היסטוריה ומודרניזציה וכו'..) גיר...
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com