הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
ממניעה ועד טיפול PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י david halilov   
שישי, 27 אפריל 2018 08:37

פצעי לחץ בעכוז הם מכה קשה לאנשים נכים ומוגבלים. טיפול מונע כולל כריות חשובות, טיפול טיפולי כולל משחות והיגיינה

המגבלות הפיזיות שקשורות לאנשים נכים או מוגבלים לא משפיעים רק על יכולת הניידות והתנועה. הטכנולוגיה הולכת ומשתפרת כל הזמן ומביאה את אותם אנשים למצב בו הקושי שלהם הולך ופוחת. עם זאת, יש עדיין קושי שלא כולם חושבים עליו, אשר גורם להרבה מאוד אי נוחות. פצע לחץ בעכוז הוא מטרד אמיתי עבור אותם אנשים.

שכיבה או ישיבה ממושכת היא אינה טובה לגוף באופן גורף, אך היא מביאה איתה יותר קשיים ממה שנראה לכם. מעבר לקושי הפיזי, הלחץ שנוצר על אזור הישבן והגב התחתון גורם לגירויים ופצעים שהופכים בהרבה מקרים לבלתי נסבלים. טיפול בפצעי לחץ באזור העכוז והגב התחתון מתחלק לשניים – טיפול מונע וטיפול החלמתי.

טיפול מונע בבעיית פצע לחץ בעכוז מתחיל בקניית כרית מתאימה. הכריות החדשות הן טכנולוגיות, מותאמות לכסאות גלגלים ולמיטות, ולא לוחצות על הגוף, אלא מתאימות את עצמן אליו. הכריות עשויות מספוג מיוחד היודע להתאים את עצמו ובכך לשים את הגוף בזווית אידיאלית שלא רק תמנע את הפצעים, אלא תמנע גם כאבי שרירים. יש כריות לכסאות גלגלים וכריות אשר מתאימות למזרונים, ולכן כדאי לקנות לפי התאמה. חלק נוסף מטיפול מונע היא אוורור המקום כמה שניתן וכמובן שמירה על היגיינה יום יומית.

להרגיע ולהפיג

אם הפצעים יצאו, יש להתחיל בטיפול תרופתי לפצעים האדמומיים, המגרדים והכואבים הללו. אחת לכמה שעות יש למרוח משחות לחות במטרה להרגיע את העור, להפיג את הלחץ ולייצר היגיינה חשובה.

לפני שקונים את הכריות המתאימות, יש לחקור ולהתנסות כדי להגיע לכרית הטובה ביותר והמתאימה ביותר לאדם הספציפי שישתמש בה, או בכסא או במזרון. הכרית היא פריט חובה עבור אותם אנשים, שרוצים לא לסבול מכאבים מיותרים וכאלה שמוסיפים לקשיים היום יומיים שלהם.

 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com