הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
ממ"ד נייד - כי רק ככה תוכלו להיות בטוחים PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י amir769   
שני, 28 ינואר 2019 12:00

ממ"ד נייד

בשנים האחרונות המודעות לחשיבות התקנתם של מרחבים מוגנים בבית או לכל הפחות בסביבתו עלו מאד, למרבה הצער גם באזורים שבהם המודעות לכך לא היתה גבוהה. כך, הביקוש למרחבים מוגנים עלה מאד והתפשט למעשה כמעט לכל רחבי הארץ, אלא שישנם בתי אב רבים מספור בישראל שהתקנת ממ"ד "קלאסי" פשוט אינה אפשרית בהם - אם בשל העלויות הגבוהות, אם בשל תנאי המקום כמו גודל או חלוקת חדרים שאינם תואמים את דרישות פיקוד העורף, ואם בשל תנאים אחרים כמו ייחודיות חומרי הגלם ועוד ועוד .  בדיוק לשם כך התווספו אפשרויות מיגון חדשות בעשורים האחרונים, כדי שכל אזרח בארץ יקבל מענה אופטימלי לשעת חירום. מבין כל אלה, אחד הפתרונות הבולטים ואולי בעלי התמורה ההולמת ביותר להשקעה - הוא ממ"ד נייד.

מהו ממ"ד נייד?

אם גם אתם, כמו ישראלים רבים, חושבים על בניית יסודות ותשתית מורכבת לבנייה כאשר אתם חושבים על המילה ממ"ד, כנראה שעוד לא נתקלתם בפתרונות המצויים כבר מספר שנים במגוון ערים ברחבי הארץ בדמות הממ"ד הנייד. ממ"ד נייד - או מיגונית בשמו הנרדף- הוא למעשה חדר מוגן העונה על כל ההנחיות הקריטיות של פיקוד העורף, ומיוצר במפעל ייעודי לכך. אותו ממ"ד ימוקם בדרך בחצר הבית או אפילו במרחב הפתוח, בשטח משותף של כמה בניינים סמוכים. למעשה כל אדם העובר ליד הממ"ד הנייד יוכל להיכנס אליו בעת חירום, וכך ניתן גם לחלוק בהוצאת רכישתו על ידי השכנים הקרובים אליכם.

עברו דירה עם הממ"ד

במקרה שאינכם מתכננים להישאר בדירה שאתם מתגוררים בה, ובמיוחד אם יש ברשותכם האפשרות לגור בבית צמוד קרקע או כזה הסמוך לשטח פתוח (או לחלופין עם גינה מספיק גדולה), הממ"ד הנייד הוא אפשרות מצוינת שיכולה להתאים לכם, מפני שכך תוכלו "לעבור דירה" יחד איתו, לכל מקום שרק תלכו - ומעבר לשמירה המרבית על ביטחונכם, תוכלו כמובן גם לחסוך גם בהוצאות משמעותיות, כאשר כל שיהיה עליכם לעשות בדירה הבאה הוא לדאוג לשינועו של הממ"ד למיקומכם החדש.

 


 
מאמרים - עמוד הבית כללי קטגוריה כללית ממ"ד נייד - כי רק ככה תוכלו להיות בטוחים
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com