הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מנגנון משפטי שמסייע לאזרחים PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י ניסן אשכנזי   
שישי, 22 יוני 2018 06:04

המדינה מורכבת מגופים שונים אשר מתנהלים בצורה שצריכה להיות דמוקרטית תוך שמירה על הערכים של מדינה דמוקרטית וניהול נכון של כל המקום הזה שנקרא מדינה החל מן האזרח הקטן ועד לקודקוד שנקרא ראש הממשלה. מה שמסייע לכל הקסם הזה לקרות בכל פעם מחדש בצורה תקינה הוא מנועי הבקרה והאיזון אשר מונעים למעשה קבלת כוח בצורה מרוכזת אצל אדם או גוף אחד.

 

גם כאן יש את המקום להעלות בעיה אל הדיון בצורה משפטית חוקית, כאשר החוק מעודד את האפשרות של הגשת עתירה מנהלית במידה ואחד מן המוסדות הללו של השלטון חרגו מסמכותם או הגישו דרישה שאינה נכונה וגורמת לעוול לאזרח קטן שבמקרה הזה אולי טוען ובצדק לתיקון הטעות שנגרמה לו.

 

פגם בהתנהלות של המנהל הציבורי

זה בהחלט יכול לקרות כי האנשים אשר אמונים על פעולה מול המגזר הציבורי יבצעו פעולה שנפל בה פגם. מה שצריך להיעשות במקרים מעין אלה הוא להיות תמיד ערניים לכל מה שמתבצע על ידי כל אחד מן הגופים הללו, ואם חשים כי נעשתה טעות כל שהיא לפנות אל המקום על מנת שאותה טעות תתוקן.

 

מה שקורה בלא מעט מצבים הוא שהטעות הזו לא מתוקנת או חוזרת על עצמה, ואז במקרה שכזה צריכים לפנות אל ערכים יותר גבוהים של בתי משפט עם הגשה של עתירה מנהלית כדי לבדוק את הפנייה של האזרח ולראות האם באמת יש מקום לעשייה של צדק עמו ולבצע את הביקורת החשובה הזו אל גופים שכוחם על האזרחים הוא על העליונה.

במידה וגם העתירה המנהלית לא צלחה, ישנה דרך נוספת לפעולה והיא על ידי הגשת העניין אל בית הדין הגבוה לצדק, הלוא הוא בג"צ.


 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com