הפוך לעמוד הבית
  • חיפוש מאמרים באתר
  • חיפוש ב Google
  • חיפוש ב Yahoo
מפורמלי ללא פורמלי PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
נכתב ע"י david halilov   
שלישי, 12 יוני 2018 19:43

אנשים רבים בישראל לא מתחתנים, אך מנהלים מערכות יחסים ארוכות טווח. אותם זוגות, המוגדרים כידועים בציבור, צריכים גם הם לדאוג לעצמם עם הסכם מתאים

חתונה היא עניין פורמלי בלבד, ויש הרבה מאוד זוגות בישראל שאינם נשואים, אך מנהלים מערכת יחסים זוגית לכל דבר. אנשים פותחים חשבונות משותפים, רוכשים נכסים ואפילו מביאים ילדים, כל זאת בלי להתחתן ברבנות מפני שהם או אינם רוצים לעשות זאת, אם אינם יכולים. זוגות רבים בישראל לא מאמינים בברית הנישואים, או לא מתחתנים מכל מיני שיקולים כלכליים או פרקטיים. אחרים, כמו אנשים בקהילת הלהט"ב, פשוט לא יכולים להתחתן על פי חוק, שזהו עוול שחייב להסתיים מתישהו.

אותם אנשים שאינם מתחתנים צריכים להגדיר את עצמם בצורה כלשהי, על מנת שהמדינה גם תדע כיצד להתייחס אליהם. לכן, בשנים האחרונות הגיעה ההגדרה של "ידועים בציבור". ידועים בציבור הם למעשה זוג המנהל משק בית משותף ומחזיק ברכוש משותף אשר קנה יחדיו. עם זאת, במקרה של פרידה, כפי שקורה כל כך הרבה פעמים, החוק אינו תופס פה והרכוש יילך על שם מי שהוא רשום.

לעבוד עם איש מקצוע

לכן, החשיבות של חתימת הסכם ידועים בציבור הוא גדול הרבה יותר אפילו מהסכם נישואים, מכיוון שבמקרה של גירושין, החוק כאן כדי לעשות סדר ואצל ידועים בציבור, יש פוטנציאל לכאוס גדול ולאנשים שנשארים ללא כל. אם מערכת יחסים בין זוגות המוגדרים כידועים בציבור נגמרות בצורה רעה, הרי שצד אחד יכול פשוט להרוס את הצד השני.

כדי להימנע ממפח נפש גדול, חתימה על הסכם ידועים בציבור זה הדבר הנכון ביותר לעשות. כך גם אפשר לראות אם הקשר הוא אמיתי ונכון והוא מתקיים מהמניעים הנכונים והבריאים עליהם מושתתת מערכת יחסים. הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לחתום על הסכם שכזה עם עורך דין המתעסק בתחום ויכול לתת את נקודת המבט שלו על מנת שההסכם יהיה שלם וסגור הרמטית.


 
Copyright © 2019. מאמרים מבית הגאון. Designed by Shape5.com